יו"ר איחוד מפלגות הימין בהצעה פומבית לאיילת שקד: "אני מציע לאיילת שקד מקום שני ברשימה. אני וסמוטריץ' מתואמים". קוא גם לבנט ופייגלין: "אני רוצה שנהיה 61 מנדטים, בלי ליברמן - ולכן עושה מאמץ גדול שכל מפלגות הימין יתאחדו"

שר החינוך ויו"ר איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ, קורא לאיילת שקד לחזור למפלגה ומבטיח לשמור לה את המקום השני – על חשבונו של בצלאל סמוטריץ'. "אני מציע לאיילת שקד מקום שני ברשימה", אמר פרץ, "אני וסמוטריץ' מתואמים. אנחנו ברוח מאוד ברורה בסידור העניין", אמר הבוקר בראיון ל'גלי צה"ל".

פרץ קרא גם לנפתלי בנט, קודמו בתפקיד יו"ר הבית היהודי, לשוב למפלגה. עם זאת, הוא סירב להתחייב כי יוותר על מקומו בראש הרשימה: "אני לא מצהיר הצהרות על המקומות – ההצהרה היחידה שלי היא הושטת יד אמיצה לכולם, כדי שנשים כל מיני דברים בצד כדי שנתניהו יהיה ראש ממשלה".

לדבריו, "אני רוצה שנהיה 61 מנדטים, בלי ליברמן – ולכן עושה מאמץ גדול שכל מפלגות הימין יתאחדו". עוד הוסיף כי, "אנחנו צריכים שהימין יהיה חזק ואיתן כשהפוטנציאל של הימין הוא 70 ח"כים וצריך להיות חזקים כדי להגיע לכך. אני קורא לשקד להמשיך במשא ומתן. אני קורא גם לנפתלי בנט, עוצמה יהודית וגם לפייגלין להצטרף".

"אנחנו צריכים ללכת ביחד ולהתחבר. אני קורא לכל מפלגות הימין לבוא ולשבת", אמר פרץ. "הבית היהודי בבחירות האחרונות קיבל 6-5 מנדטים וקיבלנו את השרביט מהציונות הדתית להוביל את המהלך, ואחנו נוביל אותו. נמצא ביחד את המקום המכובד והראוי".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ התייחס הבוקר בראיון ל'ישראל היום' לגבי ההיתכנות של איחוד בימין, והאפשרות שאיילת שקד תעמוד בראש רשימה מאוחדת: "לא חושב שנכון לנהל את המו"מ הזה בתקשורת. אני חושב שהרב רפי מצוין, הוא עמד בראש, הוא צריך לעמוד בראש, אבל אני לא קובע מסמרות, לא מחליט לבד ולא כופה את דעתי. אני רוצה שכולנו ניכנס לחדר, נשים בצד משקעי עבר ומחלוקות, ונחשוב אך ורק על טובת העניין".