ראש הממשלה ויו״ר הליכוד הגיב לדבריו של שבתאי שביט: "הם קראו לנו צ׳חצ׳חים, מנשקי קמעות, ״בוטים״ ועכשיו אנחנו ״אנשים חסרי דעת״. התשובה שלנו תגיע בקלפי". שביט "אם מישהו נפגע מהדברים והבין אותם כאילו שהם נאמרו ממקום רע, אני מתנצל"

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו מגיב לדבריו של ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט, שכינה את בוחריו, "חסרי דעת, חסרי הבנה", וכי הבייס הפוליטי שלו זה "אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא". נתניהו כתב בטוויטר: "הם קראו לנו צ׳חצ׳חים, מנשקי קמעות, ״בוטים״ ועכשיו אנחנו ״אנשים חסרי דעת״. אין גבול להתנשאות של השמאל על בוחרי הליכוד. התשובה שלנו תגיע בקלפי".

ראש המוסד לשעבר, שבתאי שביט, בן השמונים, יצא היום בראיון ל'מעריב' במתקפה בוטה נגד מיליון ומאתיים אלף מצביעי ליכוד. "בארץ ישראל של סמוטריץ’ אני לא אשאר דקה. המלחמה שלי היא לא עם סמוטריץ’, אלא עם הליכוד בראשות נתניהו. הבוחרים שלו הם אנשים חסרי דעת, חסרי הבנה. הבייס הפוליטי שלו זה אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא”. מנגד הכריז כי, "אני לא חוזר בי מדבריי".

שביט התנצל הבוקר בראיון ל'גלי צה"ל על אמירתו ואמר כי, "אם מישהו נפגע מהדברים והבין אותם כאילו שהם נאמרו ממקום רע, אני מתנצל מפה עד להודעה חדשה. לא הייתה לי שום כוונה לפגוע באף אחד, אבל אני אומר שמאחר שאני לא מאמין באפשרות שאדם אחד יחיה בתוך משוואה של מנהיגות מצד אחד ומוסר ירוד מצד שני – זה לא ניתן לגישור".

השרה מירי רגב אמרה הבוקר על דברי שביט, "שביט, אתה הוא חסר הדעת האמיתי שאינו מבין דבר וחצי דבר בדמוקרטיה. אתה יכול להחליף את העם שבחר בנו? נסה. אתה צריך להתבייש ולהתנצל בפני הציבור על אמירה מבזה שמגיעה מתוך התנשאות מזוקקת. אצלנו קוראים לזה "בלא חשומה" – בלי בושה. אתה פשוט חסר בושה. ואתם, חבורת אנשי השמאל, תמשיכו לזלזל בנו ולקרוא לנו בשלל שמות כמו בוטים, עדר של בהמות ומנשקי מזוזות – ואנחנו נמשיך להנהיג ולהוביל את המדינה בבטחה".

גם המועמד לראשות מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, גינה את דברי שביט: "שבתי, יש לך חלק בבטחון ישראל אבל להצטרף למועדון ההתנשאות היא לא הדרך. יש לנו מאבק אידאולוגי מול הימין של סמוטריץ ונתניהו ועלינו להוות מגדלור של אור ואחדות לקהלים שלא פתחנו בפניהם את הדלת כדי שירגישו שותפים. אני רוצה להפיל את החומות ולוודא שדווקא הקהלים החדשים יהיו מפתח הניצחון".