בכיר ב'כחול לבן' התייחס למתח במפלגה ואמר כי, "ההתבטאות של יעלון נגד לפיד ש'הפך לנטל', מתארת במדויק את מה ששותפיו מרגישים". עוד הוסיף: "אחרי שתתגבש הנהגת מפלגת העבודה, הנהגת כחול לבן תחליט איך להתקדם"

בכיר ב'כחול לבן' אומר כי "הסיבה המרכזית לכיבוד הרוטציה עם מספר שתיים ברשימה יאיר לפיד היא החשש של שותפיו להנהגה להיתפס כבוגדים בעיני הציבור", כך דווח ב'ישראל היום'. בכיר נוסף במפלגה חיזק את הדברים ואמר כי "ההתבטאות של בוגי (יעלון) שנחשפה נגד לפיד ש'הפך לנטל', מתארת במדויק את מה ששותפיו מרגישים, אך לא יבטאו כלפי חוץ מחשש שהציבור יראה בהיפרדות מלפיד חוסר נאמנות".

לשאלה אם מנהיגי כחול לבן, חברי הכנסת בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי צפויים להיפרד, השיב הבכיר כי "התחושה היא שמחכים לראות מי ייבחר מולם במפלגת העבודה ולראות איך תיראה הנהגת גוש השמאל". לדבריו, "כל אחד מהרביעייה מכבד את השני ורואה בהסכם לקיום הרוטציה כרטיס נאמנות אל מול קהל הבוחרים. מנגד, אחרי שתתגבש הנהגת מפלגת העבודה, הנהגת כחול לבן תחליט איך להתקדם. התחושה הברורה היא שכל אחד מהם (גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי) מחכה שהאחר יעשה את הצעד הראשון".

עוד דווח ב'ישראל היום' כי חברי סיעת 'כחול לבן' עודכנו בישיבת סיעה השבוע כי במערכת הבחירות הקרובה הקמפיין צפוי להיות קמפיין חיובי
ולא נגטיבי. "נראה כי בכחול לבן חושבים על היום שאחרי, וכבר בשלב זה מנסים שלא להתעמת עם החרדים, כדי לשבת איתם בעתיד בממשלה משותפת", צוין בעיתון.

בוגי יעלון, מספר 3 ברשימת כחול לבן, התייחס בימים האחרונים בשיחות סגורות עם גורמים פוליטיים להסכם הרוטציה של ראשי מפלגתו בני גנץ ויאיר לפיד, ותקף בחריפות את האחרון: "הסיפור של הרוטציה גורם לנו נזק, עדיף היה שלפיד יוותר על הרוטציה הזו", כך על פי דיווח של העיתונאי יובל קרני ב'ווינט'.

בציטוטים נוספים של יעלון, שפרסם עופר חדד בחדשות 12, אמר חבר הרביעייה ב'כחול לבן' כי, "לפיד הלך על קמפיין נגטיבי, קמפיין של שנאה שעשה לנו נזק. הוא פגע בציבורים שבקלות יכולים היו למצוא בית בכחול לבן, או להפוך לשותפים שלנו בעתיד. הרוטציה שלו על ראשות הממשלה עם בני גנץ השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים, גם עכשיו".

מספר שלוש המשיך במתקפה על מספר שתיים ברשימה, "יש לא מעט אנשים מהמרכז והימין שהיו רוצים ויכולים להצביע 'כחול לבן', אבל חוששים מהעמדות שלו. הוא מצטייר יותר אנטי. חשבנו שהוא יהיה גורם מחבר, אבל יש מי שמושכים אותו שמאלה". עוד הוסיף יעלוו בשיחות שקיים כי, "יאיר לפיד הפך לנטל על מפלגת כחול לבן, חשבנו שהוא יעזור לנו להמריא, אבל לא ממש".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ניסה להרגיע אתמול את הרוחות במפלגה וכתב בקבוצת וואטסאפ פנימית של המפלגה: "רק אחדות למול המטרה וליבון הדעות השונות בתוך הבית יאפשרו לנו להתקדם ולנצח. לכל אחד מאיתנו יש אחריות בעניין". עוד הוסיף כי, "המשימה מורכבת ואני לא אתן לאף אחד לפגוע בסיכויי ההצלחה. אז חברים – שיח פתוח כן. בואו לא נפרוץ מסגרות".

אמש דווח ב'חדשות 13' כי יעלון נפגש עם לפיד והציג בפניו את טענותיו, לפיד הגיב בזעם ליעלון ואמר לו כי "אם פותחים את הסיכומים שהביאו להקמתה של מפלגת כחול לבן, בואו נפתח את כל הסיכומים. אתם, תל"ם, אתם לא שווים חמישה מנדטים, אתם לא עוברים את אחוז החסימה, למה שתקבלו חמישה מקומות? בוא נפתח גם את העניין הזה". על פי הדיווח, לאחר הדברים האלה, נראה שתקיפותו של יעלון פחתה, והביקורת כלפי חברו נעלמה.