לאחר הזיגזג של טראמפ כשהורה לבטל את התקיפה באיראן לאחר שאישר זאת, הודיע הערב כי ביום שני הקרוב יטיל סנקציות נוספות על איראן. יחד עם זאת הבהיר כי תקיפה צבאית באיראן "עדיין על השולחן" אם תחליט לבצע פעולות מסוכנות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כתב הערב בחשבון הטוויטר שלו כי ביום שני הקרוב יוטלו סנקציות נוספות על איראן. "איראן לא יכולה להחזיק בנשק גרעיני", כתב טראמפ. "תחת התוכנית הנוראית של אובמה, הם היו מגיעים לנשק גרעיני תוך מספר שנים בודדות".

לדבריו, "אנו מטילים סנקציות חדשות וכבדות על איראן ביום שני. אני מצפה ליום בו הסנקציות האלו יוסרו, ואיראן תהפוך שוב לאומה פרודוקטיבית ומשגשגת. כמה שיותר מוקדם יותר טוב".

בניו יורק טיימס ממשיכים לעסוק בשאלת ביטול התקיפה באיראן עליה הורה טראמפ. על פי הדיווח, טראמפ התייעץ לפני התקיפה עם מגיש חדשות בפוקס ניוז טאקר קרלסון והוא השפיע על החלטתו של טראמפ שלא לתקוף את איראן.

היועצים לביטחון לאומי דחפו לתקיפת איראן, אך קרלסון ייעץ לנשיא האמריקני שלא להגיב בתקיפה אווירית לפרובוקציות האיראניות והגדיר פעולה מסוג זה כ"משוגעת". "הגורמים הניציים לא שמים את טובתו של הנשיא בראש מעייניהם", הסביר קרלסון. "ואם מר טראמפ ילך למלחמה עם איראן, הוא יכול לנשק לשלום את סיכוייו להיבחר בשנית".

יחד עם זאת, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום כי תקיפה צבאית באיראן "עדיין על השולחן" אם זאת תחליט לבצע פעולות שלא יעלו בקנה אחד עם אינטרסים אמריקניים.