צילום: פלאש 90

קשיים בדרך לאיחוד בימין: איילת שקד ופרץ – ראש בראש

בין איילת שקד ליו"ר איחוד הימין רפי פרץ קיים ויכוח וכיפופי ידיים סביב זהות המועמד שיוצב במקום הראשון ברשימה של הימין הדתי. בעוד בסביבתו של פרץ טוענים כי לשקד לא מגיע פרס , מקורבי שקד אומרים כי היא תביא מספר מנדטים גדול יותר

נדמה כי הדרך לאיחוד כולל במפלגות הימין לקראת הבחירות הקרובות עדיין רחוקה, בפרט לאור הדרישות הגבוהות של איילת שקד כמו גם חוסר הרצון של נפתלי בנט לשוב לרשימה אחת עם הבית היהודי לאחר שעזבו שניהם ורצו ברשימת הימין החדש בבחירות האחרונות.

בפני שקד ניצבות שלוש אפשרויות: הצטרפות לאיחוד מפלגות הימין, המשך התמודדות במסגרת הימין החדש, או הישארות מחוץ למערכת הפוליטית בבחירות הקרובות, על מנת להתפקד לליכוד ולצבור שם ותק מספק לשם התמודדות בפריימריז הבאים כך מסביר הבוקר העיתונאי יהודה שלזינגר בישראל היום.

לדברי אנשיה של שקד בראיון ליהודה שלזינגר, "כל האפשרויות פתוחות", שקד עצמה אמרה בשבוע החולף בכנס של הג'רוזלם פוסט, כי היא מתכוונת להתמודד בבחירות הקרובות, כך שנשארו לה למעשה רק שתי האפשרויות הראשונות. הבעיה היא שגם הרב רפי פרץ וגם איילת שקד לא מתכוונים לוותר על המקום הראשון בראש הרשימה.

"זה עניין מאוד בעייתי", טוען גורם המעורה במגעים, "הולכים לירוק סביב העניין הזה הרבה מאוד דם, שעלול להזיק לנו. פרץ עמד בראש הרשימה והביא את מספר המנדטים הדרוש, בעוד ששקד עזבה, פירקה, סיכנה – ועכשיו היא רוצה לחזור ואפילו לקבל על זה פרס. זה נכון שהיא פופולרית, אבל האם בטוח שהיא מביאה כל כך הרבה מנדטים? אם באמת כך היה, איך הימין החדש לא עבר את אחוז החסימה בבחירות האחרונות?".

מנגד, מסבירים אנשיה של שקד כי יש הבדל משמעותי בין המקום הראשון והשני במפלגה ציונית דתית. לטענתם, אם שקד תהיה במקום השני במפלגה, מצב המפלגה יישאר כפי שהוא וישיג בין חמישה לשישה מנדטים, כך שהיא מסתכנת בישיבה באופוזיציה. לטענתם, אם שקד תעמוד בראש המפלגה, מדובר בשינוי מהותי, ועל פי סקרים שהם מחזיקים, רשימה כזו יכולה להגיע למספר דו ספרתי של מנדטים.

לדברי מקורביה, העובדה שהימין החדש לא עברה את אחוז החסימה בבחירות הקודמות לא אומרת שהמפלגה הביאה אפס מצביעים. "היו חסרים רק ‭ 1,400‬ קולות כדי להביא 4 מנדטים. לטעון שהם שווים אפס זה פשוט לא נכון", טענו.

כזכור, ביום חמישי אמר פרץ בראיון לגלי צה"ל כי הוא מציע לאיילת שקד לחזור למפלגת הבית היהודי ולהשתבץ במקום השני.

2 תגובות

לא לשקד בראש

איילת שקד לא רוצה להיות בימין רוצה להיות בליכוד והיא מושכת זמן בתקווב שישרינו אותתה בליכוד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *