צילום: דוברות הבית הלבן

טראמפ: "לא ביטלתי את התקיפה נגד איראן, רק דחיתי אותה"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר ליועציו בשיחות סגורות: "האנשים האלה רוצים לגרור אותנו למלחמה, זה מבחיל. אנחנו לא צריכים עוד מלחמות". לאחר מכן פרסם כי לא ביטל את התקיפה באיראן אלא דחה אותה. טראמפ אישר תקיפת סייבר באיראן

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

הדרמה בארה"ב: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שעל פי פרסומים הורה על תקיפה צבאית באיראן לאחר הפלת המל"ט של ארה"ב ולאחר מכן ביטל את התקיפה, פרסם הלילה בחשבון הטוויטר שלו כי הוא לא ביטל את התקיפה נגד איראן אלא רק דחה אותה.

ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח כי טראמפ אמר ליועציו בשיחות סגורות: "האנשים האלה רוצים לגרור אותנו למלחמה, זה מבחיל. אנחנו לא צריכים עוד מלחמות".

בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו מסר כי ארצו "תדבר עם איראן בזמן הנכון" והוסיף: "כשטהרן תחליט לוותר על האלימות ולהחליף אותה בדיפלומטיה – היא תדע היכן למצוא אותנו". מחר: סנקציות חדשות על טהרן ייכנסו לתוקפן. במקביל, סעודיה הודיעה כי שינתה את נתיבי הטיסה שלה, כך שמטוסיה לא יעברו מעל מפרץ עומאן ומצר הורמוז.

מוקדם יותר הלילה דווח בארצות הברית שאחרי שהנשיא חזר בו מהתגובה הצבאית אחרי הפלת המל"ט, הוא אישר תקיפת סייבר שפגעה במערכות המחשב האיראניות ששולטות בשיגור טילים ורקטות, כך דווח ב"וושינגטון פוסט".

לדברי גורמים שמעורים בפרטים, התקיפה, שבוצעה נגד משמרות המהפכה של איראן, יצאה לדרך ביום חמישי על ידי אנשי מערך הסייבר האמריקני. הפנטגון הציע להתחיל את המתקפות כבר אחרי התקיפה האיראנית על שתי מכליות הנפט במפרץ הפרסי בתחילת החודש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן