בית הדין של הליכוד דחה שורת עתירות נגד החלטות מזכירות הליכוד בנוגע לביטול הבחירות הפנימיות במפלגה וההסכם עם רשימת כולנו. עוד נקבע כי החלטות חריגות על צירוף אישים חדשים לליכוד לקראת הבחירות טעונה אישור של מרכז הליכוד

בית הדין העליון של תנועת הליכוד בראשות עו"ד מיכאל קליינר, דחה הבוקר שורה של עתירות נגד החלטות מזכירות הליכוד בנוגע להרכבת רשימת הליכוד לכנסת ה-22. ובמרכזה האיחוד בין הליכוד למפלגת כולנו בראשות משה כחלון.

העתירות נדחו ברוב של שני שופטים מול אחד. כמו כן, דחה בית הדין עתירות של פנחס עידן לשוב ולמקם אותו במקום ה-19 לרשימת הליכוד לכנסת ה-22 ושל יעקב בן סעדון, שטען כי הוא זה שצריך להיות משוריין במקום ה-19.

עוד קבע בית הדין כי החלטות חריגות על צירוף אישים חדשים לליכוד לקראת הבחירות ומתן הסמכה לראש המפלגה בנימין נתניהו לשריין אישים חדשים ברשימה טעונה אישור של מרכז הליכוד. כמו כן, בית הדין גם דחה עתירה לקיים פריימריז לראשות המפלגה ולרשימה לכנסת בנימוק ש"לא קמה לכך עילה".

כזכור, חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר הגישו עתירה לבית הדין של הליכוד, במסגרתה ביקשו לפסול את השריונים של חברי ״כולנו״, כיוון שההחלטה בנושא התקבלה ללא סמכות, ולא לפי החוק והנהלים המקובלים בליכוד.

חברי הכנסת שיר וקלנר, הציעו לחילופין ובמקרה של הצעת פשרה בלבד, כי רק השריונים של השרים משה כחלון ואלי כהן ישארו בתוקף, ויבוטלו השריונים של השרה יפעת שאשא-ביטון וח״כ רועי פולקמן מהנימוקים הבאים: ח״כ פולקמן והשרה שאשא-ביטון התבטאו לא אחת כנגד תנועת הליכוד, וכן הביעו תפיסת עולם שונה מחזון ומטרות תנועת הליכוד.

ח"כ פולקמן אף הגדיל לעשות שעה שנעדר בכוונת מכוון מההצבעה בכנסת בעניין הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-21. חברי הכנסת העותרים צפויים לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.