יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה: "נתניהו מפקיר במשך שנים את כלכלת ישראל". על ביטול הבחירות: "יש דרך אחת נורא פשוטה, אנחנו נרכיב את הממשלה". לפיד: "נתניהו כבר לא מנהיג יציב. כשנתניהו נבהל הוא תמיד מחפש קומבינה"


גנץ ולפיד בישיבת הסיעה. צילום: 'חדשות JDN'

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ תקף הפתח ישיבת הסיעה את ראש הממשלה ואמר כי, "נתניהו מפקיר במשך שנים את כלכלת ישראל. בממשלה האחרונה הגיעו לשיאים חדשים – גרעון של שנים. הפקרות כלכלית שנועדה להצלת נתניהו מהנתיב המשפטי". גנץ התייחס גם לבחירות ואמר על נתניהו כי "אומרים עליו שהוא יודע מה עושה. הוא יודע שאם אני הייתי מנסה להקים הייתי מצליח. לא משנה לו מה המחיר שכולם הולכים לשלם".

במענה לשאלה על היוזמה להקדמת הבחירות השיב גנץ כי, "אני לא מכיר שום פנייה רצינית, שום משא ומתן, שום כלום. יש דרך אחת נורא פשוטה, אנחנו נרכיב את הממשלה, כל השאר שיסתדר מסביב. אין בעיה, נורא פשוט. 35 ח"כים אחרים מצטרפים אצלנו, סדר יום יציב, סדר יום נורמלי, ממשיכים קדימה. ביבי לא ניסה אותו פשוט".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בפתח ישיבת הסיעה כי, "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה לא יציב. המדינה הזו צריכה יציבות. הגירעון משתולל. הכלכלה הוזנחה. מקצצים במשטרה, בבתי החולים, ברווחה. בבשר החי. משבר שהוא רק תוצאה של הזנחה. של ממשלה לא מתפקדת. נתניהו היה פעם מנהיג יציב. הוא כבר לא".

לפיד התייחס לדיווח על הניסיון למנוע את הבחירות ואמר כי, "אתמול גם התבשרנו שנתניהו עושה נסיון פתטי לבטל את הבחירות. אחרי שהוא הוביל לבחירות מיותרות לגמרי, הוא נבהל. וכשנתניהו נבהל הוא תמיד מחפש קומבינה. הוא נבהל בצדק. כי הוא מבין שהוא הולך להפסיד. כל הנסיונות שלו לפרק את כחול לבן לא הצליחו. אנחנו פה ביחד. אנחנו פה בשביל לנצח.

עוד הוסיף כי, "נתניהו נבהל כי הליכודניקים כועסים עליו. אני בא מבית של המחנה הלאומי. אני מכיר את זה. ליכודניקים אוהבים מסורת, אבל הם לא אוהבים כפיה דתית. ליכודניקים הם לא קיצוניים. הם לא מבינים מה סמוטריץ' עושה בקבינט. למה המפלגה של הכהניסטים קיבלה את משרד החינוך. את האחריות על הילדים שלנו".

ח"כ גבי אשכנזי גם כן דחה את ההצעה לביטול הבחירות ואמר כי, "נתניהו הבין אז ומבין גם היום- כחול לבן הייתה יכולה להרכיב את הממשלה, ותוכל להרכיב אותה גם בבחירות הקרובות. הניסיון הנואש לבטל את הבחירות והדילים עם המפלגות הערביות מוכיחים- נתניהו במבוי סתום! הוא ימכור הכל למען הישרדותו הפוליטית וחסינותו המשפטית".