לאחר שבימים האחרונים זעם כי גורמים המקורבים לנתניהו סיכלו את מועמדותו לשגריר מצרים, איוב קרא הודיע על התפטרותו מהממשלה. "מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות", טען קרא במכתב

השר איוב קרא הודיע בדקות האחרונות על התפטרותו מהממשלה. וזאת לאחר האשמות נגד נתניהו ומקורביו בימים האחרונים על כך שסיכלו את מועמדותו לשגריר ישראל במצרים.

התפטרותו של קרא תיכנס לתוקף תוך 48 שעות. ובזמן זה על ראש הממשלה נתניהו למנות ח"כ אחר שיכהן בתפקיד השר מאחר והוא עצמו אינו יכול לכהן כשר התקשורת בשל ניגודי עניינים מרובים והנחיות היועמ"ש בתשובת המדינה לבג״ץ בנושא זה לפני כשנה.

במכתב ששלח בשעה האחרונה לראש הממשלה כתב השר קרא: "מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות וכל הצלחה הפכה לצערי לכישלון, כולל ביקורת מגמתית מבפנים ומבחוץ, לשיאה שיתוף פעולה בין צמרת הליכוד כדי להחליש ולהוציא אותי ממרכזי הכוח בתנועה, לרבות אסרו עלי להתמודד במגזר המיעוטים, דבר שלא נעשה לאיש ציבור".

"כדי להפסיק מסע ציד זה ועל מנת להמשיך ולשרת את מדינת ישראל, אינני פורש מחיי הציבוריים אבל אני יוצא לקרב לטיהור שמי וגם לניקוי הליכוד מ"תפישות עולם מפא״יניקיות שחדרו אליו בשנים האחרונות".

בעקבות הודעת ההתפטרות, יו״ר מרצ ח״כ תמר זנדברג הגיבה: "אפנה בהקדם ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיאסור על נתניהו להחזיק גם באופן זמני בתיק התקשורת. אסור להחזיר את החשוד לזירת הפשע".

השר קרא: מסיר את מועמדותי לתפקיד שגריר ישראל במצרים

כזכור, אמש הודיע קרא כי החליט להסיר את מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל במצרים. בהודעה שפרסם בטוויטר כתב, "החלטתי להסיר את מועמדותי לתפקיד שגריר במצרים. ההתקפות עלי וההכפשות שאיני ראוי להן וההתמהמהות בשל משחקים פוליטיים כדי לפגוע בי אישית הביאו לסיום סאגה זו מבחינתי".

נתניהו שקל למנות את קרא לשגריר בקהיר על מנת לפנות את מקומו במשרד התקשורת לטובת ח"כ נוסף מהליכוד, אך הדיווחים על המינוי עוררו ביקורת נרחבת. לתפקיד השגרירה במצרים כבר ישנו מינוי מקצועי מתוך שורות משרד החוץ, דיפלומטית מוערכת עם ניסיון בעולם הערבי, אמירה אורון, שממתין לאישור הממשלה.

לאחר ההודעה אתמול תקף קרא את ראש הממשלה וחבריו מהליכוד, בראיון ל'ערוץ 12' אמר כי סיכלו את המינוי שלו. "אני לא אהיה גוי של שבת, חטפתי חבטה אחר חבטה". על נתניהו אמר "יש לי בעיה עם מנהיגים שלא יודעים להגן על האנשים שלהם".

"לא יכולתי להגן על עצמי, קיבלתי חבטות מאותו רגע שבו ראש הממשלה בדק את המינוי", לדבריו: "זה דבר שלא היה לו אח ורע. בפעם הראשונה מינוי של דרוזי לשגריר במדינה ערבית. בכל החזיתות חטפתי, גם מבפנים וגם מבחוץ. הסיבה שוויתרתי על זה היא שגיליתי שבגלל אותו ערב רב הוחלט לרדת מהעניין בלי להודיע לי".

שר התקשורת המשיך לתקוף: "לא היה מקום אחד שלא בא מדעה קדומה, זה הכל סטראוטיפים". לדבריו: "אני האיש הכי מוכשר, הייתי בוושינגטון והייתי הראשון שהאמין בוועידת בחריין. אותו דבר לגבי הרובוט – אמרתי שיש מנהרות ושיהיה רובוט. כל הזמן יש דעות קדומות".