אביגדור ליברמן מאשים: "יש ברית בין המפלגות הערביות לבין הליכוד. נתניהו ניסה לטשטש את זה, אבל ברור שזה ניסיון להכשיר את המהלך הבא – לבנות ממשלת מיעוט עם מפלגות ערביות מבחוץ, בליכוד הבינו שלא יהיה להם 61 בלי ישראל ביתנו


צפו: ליברמן בישיבת הסיעה. צילום: חדשות JDN

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף בשעה האחרונה את ראש הממשלה בפתח ישיבת סיעתו, וטען כי הוא מכין את הקרקע לממשלת מיעוט בתמיכת הסיעות הערביות לאחר הבחירות.

ליברמן ציין בהקשר זה את המאמרים שפרסם לאחרונה בנושא זה מקורבו של נתניהו, נתן אשל, בשני עיתונים שונים, "הארץ" ו"מקור ראשון". איווט טען: "מאמרים כאלו לא יכולים להתפרסם ללא ידיעה של ראש הממשלה. נתן אשל לא היה מפרסם על דעת עצמו את המאמרים שנוגע לברית הנדרשת לדעתו עם המפלגות הערביות בלי אישור של נתניהו".

"זה ניסיון ברור להכשיר את המהלך הבא, לבנות ממשלת מיעוט בתמיכה של המפלגות הערביות אחרי הבחירות". הוסיף ליברמן.

"ראש הממשלה נוהר לכיוון המפלגות הערביות והנהירה הזאת תעלה למשלם המיסים הרבה מאוד כסף. ממשלה כזאת תקום על חשבון הציבור שעושה צבא, משלם מיסים והולך למילואים, זאת התכנית. בליכוד הבינו שלא יהיה להם 61 בלי ישראל ביתנו ולכן הם החליטו לבנות את המהלך עם המפלגות הערביות".

במענה לשאלת 'חדשות JDN' התייחס ליברמן לאפשרות של ישיבה משותפת עם המפלגות החרדיות בממשלה הבאה: "אנחנו בעד ממשלה רחבה ללא מפלגות חרדיות, אני לא חושב שבתכנית קיצוצים אפשר לשלב את המפלגות החרדיות. הגיע הזמן להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. צריך לקחת את האחריות של סגירת מרכולים מידי שר הפנים ולהעביר לידי הרשות המקומית". עם זאת, ליברמן לא פסל לחלוטין ישיבה עם המפלגות החרדיות וטען כי במידה ויסכימו לקווי הייסוד שלו, "יוכלו להצטרף בהמשך".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "פייק ניוז מנותק מהמציאות. לא היה ולא יהיה שיתוף פעולה בין הליכוד לבין המפלגות הערביות. ראש הממשלה נתניהו יפעל להקמת ממשלת ימין בהובלת הליכוד".