הבוקר הודיעה עיריית תל אביב כי היא שוקלת להפעיל לראשונה אוטובוס תיירות בשבת. מנכ"ל המנהלת אמר כי העירייה שוקלת להפעיל הסדרה עצמית שתפקח על נהגי המוניות שנוהגים להפקיע מחירים מתיירים והדבר נבחן במחלקה המשפטית

בשבועות האחרונים דיווחנו על החשש הגובר בציבור החרדי לנוכח חילולי השבת המרחבים ברחבי הארץ על ידי הרשויות המקומיות כאשר הם מקבלים לכך רוח גבית ממספר פוליטיקאים שנמצאים כעת במהלך קמפיין הסתה אנטי חרדי.

מה גם שכעת מכהנת ממשלת מעבר ובכך למעשה לא קיימים הסכמים קואליציוניים שיאשרו ויאכפו את המשך הסטטוס קוו בנושאי דת ברחבי הארץ.

הבוקר הודיעה עיריית תל אביב כי היא שוקלת להפעיל לראשונה אוטובוס תיירות בשבת. באירוע חזון תוכנית אב לתיירות לשנת 2030, אמר מנכ״ל המנהלת העירונית "עיר עולם ותיירות" איתן שוורץ כי אחד הדברים שלא אהבו תיירים במבדקים שנשאלו הוא נושא השבת והתחבורה הציבורית. היום פועל אוטובוס תיירים בתדירות נמוכה והוא לא עובד בשבת כך על פי הפרסום בכאן 11.

שוורץ אמר כי העירייה שוקלת להפעיל הסדרה עצמית שתפקח על נהגי המוניות שנוהגים להפקיע מחירים מתיירים, כפי שהיה ניתן לראות זאת בתקופות שונות. לדבריו מתכננים להפעיל בעירייה פרויקט ״יצאת צדיק למוניות״. בין הצעדים שנשקלים הם פקחי עירייה שיתחזו לנוסעים במוניות ויוכלו להטיל קנסות נגד אותם נהגים. שוורץ אמר כי הדבר נבחן בימים אלה עם המחלקה המשפטית.

נזכיר כי גם בעיר רמת גן החליט ראש העיר כרמל שאמה להפעיל בקרוב אוטובוסים בשבת רח"ל. וכן בעיר ירושלים הצהיר ארגון שבוס על כוונתו להרחיב את פעילותו לשכונת גילה ופסגת זאב ולהפעיל תחבורה ציבורית מירושלים לחוף הים בתל אביב.