צילום: חיים צח / לע"מ

היועץ לביטחון לאומי של רוסיה: "תשומת לב מיוחדת לביטחון ישראל"

ראש הממשלה נתניהו נועד היום עם מזכיר המועצה לביטחון לאומי של רוסיה, ניקולאי פטרושב. מחר צפוי כינוס של היועצים לביטחון לאומי של ישראל, מאיר בן שבת, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג׳ון בולטון והיועץ לביטחון לאומי הרוסי, פטרושב

ראש הממשלה נתניהו נועד היום (שני) עם מזכיר המועצה לביטחון לאומי של רוסיה, ניקולאי פטרושב. מחר צפוי כינוס משולש, של היועצים לביטחון לאומי של ישראל, מאיר בן שבת, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג׳ון בולטון והיועץ לביטחון לאומי הרוסי, פטרושב. מיד לאחר מכן יצטרף נתניהו למפגש החריג. בהמשך, יכנס בולטון מסיבת עיתונאים בירושלים ולאחריה ימריא לארה"ב.

נתניהו אמר במהלך הפגישה: "מר פטרושב, מזכיר המועצה לביטחון לאומי של הפדרציה הרוסית ברוך הבא לישראל. תודה לך ולנשיא פוטין על ההיענות להגיע למפגש הזה בירושלים. אנחנו מודים לכם על יחסי הידידות בין רוסיה לישראל, ואני רוצה במיוחד להודות שוב על הפעילות ההומניטרית הייחודית שלכם שעשיתם להחזיר את זכריה באומל ז״ל לקבורה פה במדינת ישראל. הצעד הזה נגע לליבותיהם של כל אזרחי ישראל. אני גם לא אשכח את הטקס המרגש שערכתם במוסקבה יחד עם הגנרל גרסימוב בהקשר להחזרתו של זכריה באומל".

"אני בטוח שגם מן הטעם הזה מבינים ברוסיה מהי המשמעות עבורנו של משטר שקורא להשמיד אותנו, לא רק לכבוש אותנו – להשמיד אותנו, ופועל באופן יום-יומי להשגת מטרה זו, לכן, ישראל לא תאפשר לאיראן שקוראת להשמדתנו להתבסס בגבולנו, ונעשה הכל כדי למנוע ממנה להשיג נשק גרעיני. הגנה עצמית זה לקח חשוב מאוד בהיסטוריה של המאה ה-20 בוודאי עבור העם היהודי ומדינתו".

"במעמד הזה אני רוצה להודות לנשיא פוטין על אמירתו שביטחון ישראל הוא דבר שחשוב לרוסיה, הוא אמר את זה פעמים רבות, ואני מאוד מעריך את זה".

"מר פטרושב, אני מברך על הגעתך לירושלים בשליחות הנשיא פוטין. המטרה המשותפת שלנו היא לקדם דיאלוג מהותי יחד עם ארה״ב כדי להתמודד עם אתגרי הביטחון המורכבים של האזור שלנו, תוך הבעת מחויבות לביטחון ישראל, אני רוצה לומר בצורה הברורה ביותר ששיתוף הפעולה ברמה הביטחונית בין רוסיה לבין ישראל כבר תרם רבות לביטחון וליציבות באזורנו ועשה שינוי מהותי במצב באזור. אני מקווה שהשיח הטרילאטרלי הזה יסייע להרחבת היציבות והביטחון באזור".

פטרושב השיב לנתניהו שהמשלחת הרוסית הגיעה לישראל בהנחיית הנשיא פוטין, אחרי שיחה בין נתניהו לפוטין. "במהלך הביקור פה אנחנו נתרכז בסיטואציה באזור בכלל ובסוריה בפרט. אנחנו מקדישים תשומת לב מיוחדת לנושא ביטחונה של ישראל. כדי לפתור את הבעיה הסורית יש להחזיר את השלום, גם באזור וגם בשטח סוריה".

עוד אמר פטרושב כי כדי להגיע להרגעה בסוריה, יש צורך בצעדים להסדרת המתח הפנימי בתוך סוריה. "צריך עוד לפגוע בקבוצות מחבלים הנמצאים בתוך שטח סוריה. ביטחון ישראל הוא גם אינטרס שלנו, כיוון שמתגוררים פה כ-2 מליון מבני ארצנו".

לדבריו, ישראל תומכת ברוסיה בכמה פורומים, כולל גם באו"ם. "ראש הממשלה נתניהו כבר אמר שיש לנו עמדות משותפות בסוגיית המאבק נגד שכתוב ההיסטוריה של מלחמת העולם השנייה", אמר פטרושב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *