אביחי מנדלבליט שב על עמדתו לאחר החלטת ועדת ההיתרים, לפיה על ראש הממשלה להשיב את ה-300 אלף דולר שקיבל מנתן מיליקובסקי לצורך ההגנה המשפטית במסגרת התיקים בהם הוא חשוד. עוד נכתב: "הדברים ידועים לראש הממשלה"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שב והבהיר הערב (שני) כי על ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב את הסכומים שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי לשם מימון הגנתו המשפטית. הדברים נכתבו בתשובה לעתירה של "התנועה למען איכות השלטון" שהוגשה בעקבות החלטת הוועדה למתן היתרים.

"עמדת היועץ המשפטי לממשלה בעניין זה, כי על ראש הממשלה להשיב למר מיליקובסקי את הסכומים ששולמו על ידו עד כה עקב סירוב הוועדה למתן היתרים, הוצגה כבר בתשובת המדינה לעתירת ראש הממשלה נגד ועדת ההיתרים (בג"ץ 1820/19). ברי, אפוא, כי הדברים ידועים לראש הממשלה".

כזכור, ועדת ההיתרים הודיעה היום לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא דוחה את בקשתו לקבל מימון חיצוני מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' לצורך מימון הגנתו המשפטית. בהחלטתה ציינה הוועדה שוב שעל נתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ללא היתר מבן דודו, נתן מיליקובסקי, וכן את החליפות שקיבל או שווי שלהם.

בתגובה להודעת ועדת ההיתרים תקף ראש הממשלה נתניהו ומטעמו נמסר: "לועדת ההיתרים יש תפקיד אחד בלבד – לקבוע האם קיים חשש לניגוד עניינים בבקשת ראש הממשלה למימון הוצאות הגנתו המשפטית מספנסר פרטבריג׳ שלעסקיו אין שום זיקה לישראל. בדיקה פשוטה מביאה למסקנה שאין שום ניגוד עניינים. כאן היה אמור להסתיים תפקידה של הועדה".

"חבל שהועדה נכנסה לתחומים לא לה, ניצלה את מעמדה כדי להערים קשיים חסרי תקדים על ראש הממשלה ולמנוע ממנו את הזכות הבסיסית להגן עם עצמו בהליך המשפטי. אירועים כאלה פוגעים באמון הציבור במערכת. המידע שביקשה הועדה נמצא אצל מבקר המדינה והגורמים המוסמכים על פי חוק- וועדת ההיתרים אינה חלק מהגורמים המוסמכים לעיין בחומר זה. אין הסבר לדרישות הועדה שנעשות ללא סמכות או למניעיה שמסכלים כל דרך אפשרית בה ראש הממשלה יכול להגן על עצמו", לשון ההודעה שיצאה מטעמו של ראש הממשלה.