שריפה אחת פרצה במצפור בקיבוץ ניר עם על שם חייל שנהרג באסון המסוקים, צרור בלונים נחת בגן ילדים סגור • צוותי כיבוי והצלה לצד עובדי קק"ל, רשות הטבע והגנים וכלים צבאיים פעלו במשותף על מנת להביא לכיבוי השריפות ברחבי העוטף

15 שריפות פרצו במהלך היום (שני) ביישובי עוטף עזה – כולן כתוצאה מבלוני תבערה. במועצה אזורית אשכול פרצו חמש שריפות, כך גם במועצה אזורית שדות נגב. במועצה אזורית שער הנגב פרצו שלוש שריפות, מתוכן דליקה גדולה במאגר בניר עם. ברוב המקרים הושגה שליטה תוך דקות ספורות, פרט ליער עלומים ולמאגר ניר עם. אתמול פרצו שש שריפות בעוטף בסך הכל.

האש גם פגעה במקומות רגישים: מעט אחרי 16:00 נחת בלון תבערה בגן ילדים במועצת שדות נגב – שהיה ריק מאדם. אחת השריפות, באזור קיבוץ ניר עם בשטח המועצה האזורית שער הנגב, הגיעה עד למאגר המים שסמוך לקיבוץ. בהמשך התפשטה האש עד לאתר "חליל הרוח", שנבנה לזכרו של אסף סיבוני ז"ל, שנספה באסון המסוקים. נזק קל נגרם לאתר ההנצחה, שדה חיטה באזור נשרף חלקית.

צילומים: משה ברוכי – יערן קק״ל, ביטחון שער הנגב, מורן בקיש – רשות הטבע והגנים, קובי סופר – רשות הטבע והגנים, פי בביאן – בטחון שדות נגב.

ח"כ אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, המגדיר את עצמו "נציג עוטף עזה בכנסת", הגיב לשריפות האחרונות בעקבות טרור בלוני התבערה בעוטף עזה: "לרה"מ ושר הביטחון כל זה כמובן לא מזיז. בדיוק כמו מותם של 4 אזרחים בסבב הלחימה הקודם, שהם אינם תמריץ מספק לשינוי מדיניות הסטטוס קוו מול רצועת עזה, והעתיד היחיד שהוא מבטיח לתושבי העוטף הוא בבחינת "מה שהיה הוא שיהיה".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, תקף ואמר: "בלון תבערה בגן ילדים זה בדיוק כמו טיל בגן ילדים. אי אפשר להמשיך ולשתוק. כל יום יש שריפות בעוטף ואין שום תגובה הולמת מצד ישראל . החקלאים שלנו מתוסכלים והילדים שלנו גדלים לנוף של שריפות ולריח של עשן. טרור בלוני התבערה חייב להיפסק".

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, אמר כי, "היום טרור הבלונים פגע לנו במקום כואב במיוחד – מצפור אסף סיבוני, שהוקם לזכרו של בן ניר עם שנפל באסון המסוקים. אני רוצה להודות לכוחות הכיבוי ולצה"ל שפעלו ללא הפסקה, על מנת להצליח להשתלט על השריפות. תודה גם למחלקת הביטחון שלנו ולרבש"צי הישובים. טרור השריפות אינו יכול להמשך. לא נתרגל לכך ולא נקבל זאת כשגרת חיינו".