כוח של יחידת מגלן הוקפץ לאזור התרגיל בעקבות אירוע אמת, אך חיילים שהשתתפו בתרגיל הגדול לא ידעו מכך וירו עליהם פצצות מרגמה. כשדיווחו על מיקומם, חדלה האש. בנס איש לא נפגע. דובר צה"ל בתגובה למחדל: "אירוע חמור, הלקחים הופקו"

במהלך תרגיל צה"ל בצפון הארץ בשבוע שעבר התרחש גם אירוע מבצעי אשר בעקבותיו הוקפץ כוח יחידת מגלן לנקודה סמוכה לגבול לפעילות במקביל לתרגיל, אלא שצוותי התרגיל לא היה מיודעים לכך שכוח יחידת העילית מגלן פועל לא הרחק מהם ובמסגרת התרגיל בוצע ירי מרגמות לעבר המקום שבו נמצאים לוחמי מגלן. כך דווח הערב ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח של ניר דבורי, הפגזים נפלו סמוך לכוח שתפס מחסה בשטח ודיווח ברשת הקשר על כך שהם נמצאים תחת הפגזה ומבקשים שיחדלו את האש. רק למרבה המזל לא נרשמו נפגעים בנפש. הכוחות המתאמנים הבינו את גודל הטעות ונוצרים את הירי וכך נמנע אסון גדול הרבה יותר. האירוע גורם להפסקתו של התרגיל ולתיחקורו. רק לאחר מכן חודש התרגיל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי, "במהלך אימון שהתרחש בשבוע שעבר בצפון הארץ אירעה תקרית בטיחות במהלכה כוח צה"ל שהה בשטח אש בזמן תרגול ירי מרגמות של כוח אחר במרחב. אין נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר באירוע חמור שתוחקר על ידי המפקדים. מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי הפער נבע מחוסר תיאום אג״מי. האירוע תוחקר לעומק ולקחיו יופקו".

כזכור, בשבוע שעבר התקיים תרגיל צבאי נרחב בבקעה ובצפון הארץ בו תרגלו כוחות צה"ל מזרועות שונות תרחישים המדמים לחימה בשטח לבנון. התרגיל אימן את הכוחות ללחימה רב-זרועית בשדה קרב אורבני, מול אויב נעלם, המחופר בתת-קרקע ומצויד בנשק מתקדם. מדובר בתרגיל הגדול ביותר שהתקיים בצה"ל מאז תרגיל הגיס "אור הדגן" בשנת 2017.