כינוס מרכז האיחוד הלאומי: רשימת מועמדי הכנסת וההסכמים הפוליטיים אושררו מחדש. סמוטריץ׳: "אתמול כבר היינו צריכים לאשרר את ההסכם של איחוד מפלגות הימין" ומשם להושיט יד לכל מי ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל יקרים לו שיצטרף למהלך"

לקראת הבחירות לכנסת ה 22 והמגעים הצפויים לאיחוד המחודש של מפלגות הימין התכנסו הערב חברי מרכז האיחוד הלאומי. בסיום דיון שקיימו אישר המרכז מחדש את רשימת מועמדי המפלגה לבחירות כאשר במקביל אישרר מחדש המרכז את ההסכמים הפוליטיים ככתבם וכלשונם אשר נחתמו עם מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית לריצה משותפת.

בסיום הההצבעה אמר יו״ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "מה שעומד לנגד עינינו זה אך ורק טובתה של מדינת ישראל. לוודא שתקום אחרי הבחירות ממשלת ימין זו המשימה ונעשה בעזרת השם כל מה שצריך כדי שזה יקרה. אנשי האיחוד הלאומי אלו אנשים שתמיד ידעו לשים את האגו בצד ולעשות את מה שנכון לעם ישראל. גם הערב, אני קורא מכאן לכל השותפים, זה הזמן להתאחד, את הוויכוחים ננהל אחר כך".

 

הבית היהודי אישר את הרכב הרשימה; בן גביר נגד פרץ

 

עוד הוסיף השר סמוטריץ, "אתמול כבר היינו צריכים לאשרר את ההסכם של איחוד מפלגות הימין ומשם להושיט יד לכל מי ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל יקרים לו שיצטרף למהלך. אין לנו פריוולגיה למשחקי כבוד, אין צורך בהקמת צוותי משא ומתן ובניהול משאים ומתנים ארוכים ומתישים, פשוט להתאחד. זה מה שהציבור דורש, זה אפשרי וזה חייב לקרות".

בנוסף אישר המרכז את מינויו של יהודה ולד למנכ״ל המפלגה, במקום אופיר סופר שנבחר לחבר כנסת. בשנתיים האחרונות כיהן ולד כסמנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי והיה חבר בצוות ניהול קמפיין הבחירות לכנסת ה-21. "אני מתכוון להאיץ בימים הקרובים יחד עם יו״ר המפלגה את המגעים לאחדות. לא נאפשר שוב לגרור את כולנו לקרבות בוץ מגזריים. הציבור מצפה לאחדות וריצה קדימה אנחנו מחוייבים לכך בזמן המהיר ביותר", אמר ולד".

המנכ"ל החדש. צילום: האיחוד הלאומי