ראש הממשלה יעמוד בראש מפגש הפסגה של היועצים לביטחון לאומי של ארה"ב, רוסיה וישראל. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, השיחות יתמקדו באיראן, בסוריה ובסוגיות אזוריות. "עדות נוספת למעמדה הייחודי של ישראל בין האומות בעת הזאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו יעמוד היום (שלישי) בראש מפגש הפסגה הטרילטרלי של היועצים לביטחון לאומי של ארה"ב, רוסיה וישראל – ג'ון בולטון, ניקולאי פטרושב ומאיר בן שבת. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, השיחות יתמקדו באיראן, בסוריה ובסוגיות אזוריות. בולטון כבר נפגש אמש עם פטרושב ועסקו באוקראינה, בוונצואלה וב"הסכמי נשק", כך לפי דברו של בולטון.

בפתח ישיבת הממשלה אתמול התייחס נתניהו למפגש הצפוי ואמר כי, "מחר אני אוביל פסגה חסרת תקדים בין שתי המעצמות הגדולות – ארה״ב ורוסיה, וישראל, כאן בישראל. העובדה שהפסגה הזאת מתקיימת כאן בישראל היא עדות נוספת למעמדה הייחודי של ישראל בין האומות בעת הזאת. אנחנו נעסוק באיראן, בסוריה ובנושאים אחרים שמקשים על השגת ביטחון ויציבות באזורנו ואנחנו יודעים שהאזור זקוק לזה מאוד, במיוחד בעת הזאת".

ראש הממשלה נתניהו נפגש אתמול עם מזכיר המועצה לביטחון לאומי של רוסיה ניקולאי פטרושב, בלשכת רה"מ בירושלים. ביום ראשון השבוע נפגש ראש הממשלה נתניהו עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב בלשכת רה"מ בירושלים, וקיים עמו סיור במספר נקודות בבקעת הירדן וסיור מוסק מעל מרחב ירושלים, גדר הביטחון ובקעת הירדן.

פטרושב אמר בגישה עם נתניהו אתמול כי, "במהלך הביקור פה אנחנו נתרכז בסיטואציה באזור בכלל ובסוריה בפרט. אנחנו מקדישים תשומת לב מיוחדת לנושא ביטחונה של ישראל. כדי לפתור את הבעיה הסורית יש להחזיר את השלום, גם באזור וגם בשטח סוריה". עוד אמר פטרושב כי כדי להגיע להרגעה בסוריה, יש צורך בצעדים להסדרת המתח הפנימי בתוך סוריה. "צריך עוד לפגוע בקבוצות מחבלים הנמצאים בתוך שטח סוריה. ביטחון ישראל הוא גם אינטרס שלנו, כיוון שמתגוררים פה כ-2 מליון מבני ארצנו".

בפגישה שהתקיימה בין נתניהו לבולטון, הדגיש היועץ האמריקני כי ממשל טראמפ תומך בצורה מוחלטת במאמציה של ישראל להוציא את הכוחות האיראנים מסוריה, "במהלך הפגישות הודגש כי ארה"ב וישראל שמות בראש סדר העדיפויות את בלימת התוקפנות האיראנית באזור באמצעות הגברת הלחץ הכלכלי והגדלת המחיר שאיראן משלמת על פעילותה החתרנית. ממשל טראמפ תומך שאינה משתמעת לשתי פנים במאמציה של ישראל להגן על עצמה ולהסיג לאחור את ההשפעה של המשטר האיראני ושלוחיו באזור", אמר דובר המועצה לביטחון לאומי האמריקני.