על ראש הממשלה יהיה למנות שר תקשורת בתוך 48 שעות מהתפטרות איוב קרא, המועמדים המובילים לתפקיד הם חברי הכנסת דודי אמסלם ויואב קיש וסגנית שר החוץ ציפי חוטבלי ששונמכה לאחרונה. עם המינוי יהיה מתוך הממשלה, מירי רגב תקבל את התפקיד

עם הודעת התפטרותו אתמול של שר התקשורת איוב קרא, נפתח המירוץ לתפקיד, מאחר וראש הממשלה לא יכול לכהן כממלא מקום בתפקיד בעקבות ניגוד עניינים בו הוא מצוי, שאף הביא לפתיחת החקירה בתיק 4000, בו הוגשו גם המלצות לכתב אישום על שוחד נגדו ונגד בעלי בזק שאול אלוביץ.

המועמדים המובילים לתפקיד הם חברי הכנסת בליכוד הנאמנים לנתניהו, בשמות המובילים נמצאים חברי הכנסת יואב קיש, דודי אמסלם וגם סגנית שר החוץ ציפי חוטבלי, ששונמכה בסמכויותיה ובהשפעתה בעקבות מינוי ישראל כץ לשר החוץ, לאחר שכיהנה קדנציה שלמה ללא שר מעליה, למעט ראש הממשלה.

מנגד, ייתכן וראש הממשלה לא ירצה למנות שר נוסף לכהן בממשלה, למרות שמספר השרים יירד באחד בעקבות התפטרות קרא, ויחליט למנות שר מכהן מהליכוד, הנאמן לו. המועמדת המוילה במקרה כזה היא השרה מירי רגב, שתקבל את התיק לצד תיק התברות שבו היא מחזיקה מאז תחילת הקדנציה הקודמת.

השר איוב קרא הודיע אתמול על התפטרותו מהממשלה, "מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות וכל הצלחה הפכה לצערי לכישלון, כולל ביקורת מגמתית מבפנים ומבחוץ, לשיאה שיתוף פעולה בין צמרת הליכוד כדי להחליש ולהוציא אותי ממרכזי הכוח בתנועה, לרבות אסרו עלי להתמודד במגזר המיעוטים, דבר שלא נעשה לאיש ציבור", כתב לראש הממשלה והוסיף, "כדי להפסיק מסע ציד זה ועל מנת להמשיך ולשרת את מדינת ישראל, אינני פורש מחיי הציבוריים אבל אני יוצא לקרב לטיהור שמי וגם לניקוי הליכוד מתפישות עולם מפא״יניקיות שחדרו אליו בשנים האחרונות".

בראיון אמש ל'חדשות 13' טען כי היחס של נתניהו השתנה כלפיו בעקבות החלטות שקיבל כשר התקשורת, "היו החלטות שעשיתי כשר תקשורת שאני לא רוצה לדבר עליהן, אבל היו החלטות מאוד חשובות. אני מעריך שהחלטות כאלה ואחרות לא מצאו חן בעיני אנשים מסוימים, אני לא נכנס לזה". לדבריו הוא מצטער שלקח את התפקיד, "שילמתי מחיר. אם לא הייתי נכנס נתניהו לא היה כועס עליי. למדתי לקח שאני חייב לעזוב את התפקיד וללכת לתקן את מה שלא יכולתי כשר. היום אני יכול להגיש עתירות, לגשת למוסדות ולבדוק למה עשו לי את זה".