יו"ר דגל התורה תקף את יו"ר ישראל ביתנו: "מאמין שתושבי מדינת ישראל יענישו את האדם שהוביל אותנו לבחירות". על הגירעון: "לישראל יש כלכלה חזקה, נדע להתמודד עם הגירעון. ועדת הכספים לא תהיה חותמת גומי על הקיצוץ הרוחבי"

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, תקף היום בראיון ל'ערוץ הכנסת' את יו"ר ישראל ביתנו ואמר כי, "אני מקווה ומאמין לתושבי מדינת ישראל שיענישו את האדם הזה שהוביל אותנו לבחירות מיותרות, ברגע האמת, בקלפי, הציבור הישראלי האינטלגנטי לא יסלח לו על כך. ליברמן ולפיד מתאימים לאופוזיציה. אנחנו נמשיך ללכת עם נתניהו. ליהדות התורה אין בעיה עם בני גנץ".

גפני, יו"ר ועדת הכספים, האשים במרומז את אביגדור ליברמן בסגירת שדה דוב: "דיברתי אמש עם ראש הממשלה וביקשתי ממנו שישקול שוב את סגירת שדה דב ביום שני הקרוב, מעבר למשמעות של הנזק הכלכלי לעיר אילת, מדובר בעניין של פיקוח נפש ממש, זה הכל כתוצאה ישירה של האיש שהוביל אותנו לבחירות מיותרות ומבוזבזות וטוב שהציבור ידע זאת, הכנסת לא מתפקדת ולכן אנחנו צריכים למצוא פיתרון, מי שהוביל את עם ישראל לבחירות ולא רוצה להזכיר את שמו כנראה לא מעניין אותו מתושבי המדינה בכלל ומתושבי אילת בפרט"

בראיון אמש ל'כאן חדשות' התייחס גפני לקיצוב הרוחבי ואמר כי, "כלכלת ישראל היא כלכלה חזקה, אין סכנה – נדע להתמודד עם הגירעון הזה. ועדת הכספים לא תהיה חותמת גומי על הקיצוץ הרוחבי. נבחן כל נושא ומשרד לגופו של עניין ונצביע". על העימות בצמרת האוצר אמר כי, "לא היה דבר כזה מעולם עם המריבות בין אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר, אני יושב על הטריבונה ולא נעים לומר – אני חושב ששניהם צודקים".

בדיון שהתקיים היום בועדה על שדה דב אמר גפני כי, "דיברתי אתמול עם רה"מ, הוא לא נתן לי תשובה שלילית. אני מבקש דחייה, שלא יסגרו ביום שני את שדה דוב ויאפשרו לכנסת להתכנס, משם ניתן להגיע לכל דבר. אני מבקש זאת גם משר הביטחון, שיכול להחליט על כך. יש פה נושא ביטחוני מהמדרגה הראשונה שאי אפשר להתעלם ממנו".