חמש עשרה שריפות פרצו בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו משטח הרצועה. בתקשורת הפלסטינית דווח על 3 פלסטינים שנפצעו מירי צה"ל. בכיר חמאס מאיים: "להפסקת הזרמת הדלק לתחנת הכוח עלולות להיות השלכות הרות אסון"

צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל

 

טרור הבלונים בעוטף עזה ממשיך להקשות על חיי התושבים באזור, עם 15 שרפות שפרצו בכמה מוקדים מהיום (שלישי) בבוקר בעקבות שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה. למעלה מ-25 שרפות כבר פרצו מתחילת השבוע ובעקבות כך ישאל הודיעה הבוקר על עצירת הכנסת הסולר לתחנת הכוח ברצועה.

בתוך כך, כמה עשרות פלסטינים התקרבו היום לגדר הרצועה וניסו לחבל בה. כוחות צה"ל ביצעו בתגובה ירי באזור וריססו גז מדמיע לעבר הנוכחים. מוקדם יותר, שלושה פלסטינים נפצעו מירי אש חיה של צה"ל בצפון רצועת עזה, סמוך לגדר המערכת עם ישראל.

 

יו"ר ועדת חו"ב: "הדרך היחידה – לצאת למבצע חומת מגן בעזה"

 

סגן מנהיג חמאס בעזה, חליל אל-חיה, אמר היום כי שינויי ישראל במרחב הדיג והפסקת אספקת הדלק לתחנת הכוח שמים את ההבנות במצב מסוכן שהשלכותיו חמורות. לדבריו, "על ישראל להיזהר מהטלת משבריה הפנימיים עלינו". הבכיר בארגון הטרור שוב האשים את ישראל בהידרדרות המצב: "בשל ההתמהמהות של ישראל ביישום ההבנות".

הבוקר הודיעה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים על הפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח בעזה עד להודעה חדשה. היום הגיע לרצועה צוות מטעמו של שליח האו"ם לאזור ניקולאי מלדנוב על מנת למנוע הסלמה. מקורות דיפלומטיים בינלאומיים מסרו לכאן חדשות כי האו"ם הזהיר את חמאס כמה פעמים בעבר שהמשך הפרחת הבלונים מסכן את ההבנות שהושגו.

 

צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל