נשיא ארה"ב תקף את המנהיגות בטהרן והדגיש: "כל התקפה של איראן על גורם אמריקאי תיענה בכוח אדיר, ובאזורים מסוימים, אף בהשמדה". המועצה לביטחון לאומי בטהרן הודיעה: "ב-7 ביולי ניסוג מעוד חלקים בהסכם". רוחאני: "הבית הלבן מפגר"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שב ואיים היום על איראן ואמר כי, "המנהיגות האיראנית לא מבינה את המילים 'יפה' או 'חמלה', הם אף פעם לא. למרבה הצער, הדבר שהם כן מבינים הוא כוח ועוצמה, ארצות הברית הברית היא ללא ספק הכוח הצבאי החזק בעולם, עם השקעה של 1.5 טריליון דולר רק במהלך השנתיים האחרונות".

עוד הוסיף בהודעה שפרסם בטוויטר, "האזרחים הנהדרים של איראן, סובלים ללא שום סיבה בכלל. המנהיגות שלהם מבזבזת את כל הכסף שלהם על טרור וקצת על כל השאר. ארצות הברית לא שכחה את השימוש של איראן בפצצות שהרגו 2000 אמריקאנים, ופצעו נוספים".

לסיום תקף את קודמו בתפקיד ואת הסכם הגרעין, "ההצהרה, המטופשת והמעליבה שפורסמה היום, רק מראה שהם לא מבינים את המציאות. כל התקפה של איראן על כל דבר אמריקני תיתקל בכוח ועוצמה אדירים. באזורים מסוימים, עוצמה אדירה פירושה השמדה. לא עוד ג'ון קארי ואובמה".

איום בהשמדה דרך הטוויטר. ציוצי טראמפ

דבריו של טראמפ מגיעים לאחר הודעת יו"ר המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן, מוקדם יותר היום, כי ב-7 ביולי ארצו תחל בשלב הבא של צמצום המחויבות שלה תחת הסכם הגרעין. שר החוץ הצרפתי, ז'אן-איב לה דריאן, הזהיר כי פרישה של איראן מהסכם הגרעין תהיה "שגיאה חמורה".

מוקדם יותר היום אמר שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, כי ארצו לעולם לא תנסה להשיג נשק גרעיני. "אתה באמת מודאג מ-150 איש? כמה הרגתם עם נשק גרעיני? כמה דורות מחקתם עם הנשק הזה?", אמר זריף. "אלה אנחנו, בגלל העמדות הדתיות שלנו, שלעולם לא ננסה להשיג נשק גרעיני", הוסיף השר האיראני.

נשיא איראן, חסן רוחאני, האשים בצהריים את הבית הלבן כי התנהלותו מוכיחה שהוא "סובל מפיגור שכלי". רוחאני טען כי הסנקציות על חמינאי, שלדברי ארה"ב אמורות להתבטא בהקפאת נכסים, "מקוממות ואידיוטיות" וכי אין להן שום משמעות מעשית, משום שלחמינאי בן ה-80 אין שום כוונה לנסוע אי פעם לארה"ב ומשום שאין לו נכסים בחו"ל.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם אתמול על סנקציות נוספות על איראן, בניסיון להגביר עליה את הלחץ לפתוח בשיחות חדשות על תכנית הגרעין שלה. לדבריו, הסנקציות החדשות יתמקדו במנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי ויהיו "כבדות". הוא הבהיר כי הטלת הסנקציות הללו לא נעשית בתגובה על הפלת המל"ט האמריקני על-ידי משמרות המהפכה של איראן בשבוע שעבר.