בליכוד מכישים את הדיווח כי הציעו לגנץ רוטציה במידה ויתמוך בביטול הבחירות • גנץ: "שקר מוחלט" • גורם פוליטי בימין: "אין התכנות למהלך - המטרה היא הפלת האחריות לבחירות על גנץ" • יו"ר הכנסת: "50 אחוז שזה ייצא לפועל"

בליכוד מכישים הבוקר את הדיווח כי בכירים בליכוד הציעו בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו, רוטציה בתפקיד ראש הממשלה ליו"ר כחול לבן בני גנץ, במידה ויסכים לתמוך בביטול הבחירות והקמת ממשלת אחדות. "ראש הממשלה לא הציע לגנץ רוטציה ולא יצר איתו קשר", נמסר ממפלגת השלטון.

גנץ הגיב הבוקר לדיווחים וכתב: "שקר מוחלט". מספר 2 ב'כחול לבן', יאיר לפיד כתב, "אין בעיה ללכת לממשלת אחדות. בן אדם אחד, רק אחד, צריך לזוז הצידה. ללכת לטפל בכתבי האישום שלו. הליכוד ימנה במקומו את מי שבא לו. יולי, גדעון, ישראל. תהיה לנו ממשלת אחדות של 75 ח״כים לפחות. יציבה. הגונה. עובדת".

גורם פוליטי בכיר, מהצד הימני של המפה הפוליטית, טען הבוקר כי למהלך אין סיכוי אמיתי להתממש, ומטרתו היא להטיל את האחריות לבחירות על "כחול לבן". "מדובר בהזיה. אין שום התכנות לא פוליטית ולא משפטית למהלך שמוביל יושב ראש הכנסת לביטול הבחירות. חוקתית זה לא יעבור. גם היועץ המשפטי לממשלה וגם היועץ המשפטי לכנסת כבר הבהירו שצריך לפחות 80 ח"כים כדי לבטל בחירות".

הגורם שצוטט ב'מעריב' הוסיף כי, "לנוכח העמדה הנחרצת של כחול לבן נגד ביטול הבחירות מדובר על כן במהלך סרק". לדבריו התוצאה היחידה מהמהלך תהיה אפשרות להטיל את האחריות על הליכה לבחירות מיותרות על כחול לבן. הגורם הבכיר אמר עוד כי הוא אינו מכיר יוזמה לממשלת רוטציה נתניהו-גנץ.

‏יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין תוקף הבוקר ב'ערוץ הכנסת' את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שפורסם כי בשיחות סגורות אמר מנדלבליט שאין אפשרות משפטית לבטל את הבחירות: "לא מבין מה הקשר שלו לנושא הזה". ‏עוד אמר כי, "נפל האסימון שנעשתה פה טעות. אני מעריך שמשפטית לא צריך רוב של יותר מ-61 כדי לבטל בחירות, אבל אני לא אביא את הסוגיה לנשיאות הכנסת אם לא אראה שיש רוב משמעותי לממשלה רחבה". על הסיכויים שהמהלך יצליח אמר יו"ר הכנסת: "50 אחוז שזה ייצא לפועל".