ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר החליט סופית על הקמת מפלגה עליה יכריז במסיבת עיתונאים מיוחדת שתתקיים בשעה 18:00 בבית סוקולוב בתל אביב. מוקדם יותר היום הודיע יו"ר כחול לבן כי יקיים גם הוא מסיבת עיתונאים בשעה 16:00

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר החליט סופית על הקמת מפלגה עליה יכריז במסיבת עיתונאים מיוחדת שתתקיים בשעה 18:00 בבית סוקולוב בתל אביב. לצידו צפויים להשתתף גם יאיר גולן וחברים נוספים שצפויים להתמודד ברשימה.

מוקדם יותר היום הודיע יו"ר כחול לבן כי יקיים גם הוא מסיבת עיתונאים בתל אביב בשעה 16:00 ובה צפוי להתייחס לניסיונות של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לבטל את הבחירות הקרובות.

בראיון לערוץ 12 לפני כשבועיים אמר ברק "לא נכון לרוץ מתוך מפלגת העבודה. החלטתי שצריך לבחון את הצורך להקים מפלגה. בקרוב אודיע אם ארוץ ברשימה בבחירות הקרובות". בנוסף, בשיחות סגורות אמר ברק, "החלטתי להקים גוף פוליטי חדש כי נתניהו יתקשה להתמודד מול ׳כחול לבן׳, ליברמן והגוף החדש יחד"

כפי שדיווחנו בשבועות האחרונים, אהוד ברק בחן בתקופה האחרונה את האפשרות להקים מפלגה חדשה שירוץ בראשותה בבחירות הקרובות. ברק מעוניין לצרף למפלגה שמות בולטים בפוליטיקה בעבר ואולי בעתיד, כמו ציפי לבני, דן מרידור, אלוף במילואים יאיר גולן ואף ייתכן כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט יצטרף. ברק יעמוד בראש המפלגה.

ברק פעל מול גורמים בעבודה כאשר מצד אחד הוא ניהל מגעים עם ח"כ איציק שמולי ומצד שני במגעים גם עם ח"כ עמיר פרץ, כדי לשמור על אופציות מכל הכיוונים במקרה שאחד מהשניים ינצח במירוץ על מפלגת העבודה.

עוד בנושא
רה"מ לשעבר אהוד ברק שהודיע על כוונתו להקים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות הקרובות צפוי לצרף לרשימתו את סגן הרמטכ"ל לשעבר • לפי דיווחים הערב גולן מנסה לגרום לבכירים לשעבר ב'עבודה' ולאישים מוכרים להצטרף למפלגה עתידית