יו"ר כחול לבן תקף בחריפות את ראש הממשלה: "נתניהו איבד את זה. הוא שוב מוליך שולל את אזרחי ישראל. זה ספין נוסף מבית הקלפים שלו - עושה שימוש ציני ביו"ר הכנסת". על מפלגתו של אהודברק: "כל פיצול שייעשה יפגע בסיכוי של כחול לבן"

יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף היום (רביעי) את ראש הממשלה נתניהו, "נתניהו שוב מוליך שולל את אזרחי ישראל. במשך שישה שבועות נתניהו נכשל בהקמת ממשלה-נתניהו איבד את זה. משלא הצליח להרכיב ממשלה הוא הוא פעל בכל כוחו, הצביע באופן אישי בעד פיזור הכנסת והוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות מיותרת ויקרה יחד עם סיעת הליכוד, ויחד עם מפלגות נוספות".

"אזרחי ישראל, אם נתניהו לא היה מדרדר את המדינה לבחירות, נשיא המדינה היה מטיל עליי את האחריות להקים ממשלה- והייתי מצליח. נתניהו יודע את זה, וכל המערכת הפוליטית מבינה את זה. בפיזור הכנסת ובהקדמת הבחירות נתניהו חיסל את האופציה להקים ממשלה שתפעל למען אזרחי ישראל ושלח את שנת 2019 לאבדון כלכלי, חברתי ושלטוני.

במסיבת עיתונאים שכינס בעקבות הדיווחים על האפשרות לביטול הבחירות, הוסיף כי,"נתניהו לחץ על כפתור פיזור הכנסת ואין דרך חזרה. נתניהו, רואה סקרים- וממציא שקרים וספינים. אני כאן כדי להזכיר לו – לא ניתן להזדכות על האחריות. נתניהו כפה את המציאות הזו, והוא לא יכול לנסות להעביר את האשמה לאחרים או לעשות שימוש ציני במוסד יו"ר הכנסת.

"בכל תקופת המשא ומתן הקואליציוני, על אף שאנו הסיעה הגדולה ביותר בכנסת, נתניהו לא פנה אלינו והעדיף להרכיב את "ממשלת סמוטריץ'"- ממשלה קטנה, קיצונית וסחטנית. המטרה היחידה שלו הייתה קואליציה שתאפשר לו להעביר את פסקת ההתגברות וחוק החסינות שיצילו אותו ממשפט".

גנץ אמר כי הוא היה יכול להרכיב ממשלת הסכמה לאומית רחבה. "אם נתניהו היה ממלכתי, ודואג קודם כל למדינה ולא לאינטרס האישי שלו, הוא היה מפנה את הכיסא, הולך להתעסק בענייניו המשפטיים ולא כופה על המדינה שנה שלמה של שיתוק ובזבוז כספי ציבור. אני יכולתי להרכיב ממשלת הסכמה לאומית רחבה, שתפעל למען אזרחי ישראל, למען הכלכלה ולמען החברה. למען כולם."

"אני לא משתמש במתווכים, מקורבים או שמועות, אני כאן כדי להגיד לכם בקולי – אם הייתה אופציה חוקית לביטול הבחירות, וניתן היה להקים ממשלת אחדות ללא בנימין נתניהו, היינו שוקלים זאת ברצינות" אני מזכיר לכם, כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת. המציאות היא פשוטה. ב-17 בספטמבר יתקיימו בחירות בישראל, שנכפו על ידי נתניהו שממשיך לדאוג לענייניו האישים".

גנץ התייחס למפלגה אותה צפוי להקים אהוד ברק ואמר כי, "אני אנצח את נתניהו וארכיב את הממשלה בעתיד, איני מתעסק בענייניהם של אחרים. כל פיצול שייעשה יפגע בסיכוי של כחול לבן. היינו יכולים להקים ממשלה ולשרת את מדינת ישראל, אם הייתה אופציה כזאת אני היית הראשון לעשות זאת. לכולם ברור מי אשם ולכולם ברור איך לפתור את זה".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הגיב לגנץ ואמר: "אני אומר באופן חד וברור: קיימת התכנות משפטית לביטול פיזורה של הכנסת, כמו גם רצונו של הציבור בישראל לבטל את הבחירות החוזרות. לא הייתי יוזם את המהלך הזה אלמלא הייתי בטוח שהוא אפשרי. אני שב וקורא לכל הצדדים להפנים את גודל השעה, לנהוג באחריות ולהבין כי זו העת להניח להתנגחויות, למילים ולססמאות – ולפעול לטובת הציבור הישראלי. זה מה שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו".