צילום: מארק ניימן/לע"מ

אחרי שביקר בהר הבית עם פלסטינים: נשיא צ'ילה התנצל בפני ריבלין

לאחר שביקר בהר הבית בליווי בכירים פלסטינים ועורר סערה בישראל, נשיא צ'ילה ביקר את הנשיא ריבלין - והתנצל על הביקור השנוי במחלוקת. לדבריו הביקור אמור היה להיות פרטי והנציגים הפלסטינים לא הוזמנו על-ידו. הבוקר ננזף שגריר צ'ילה בישראל
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה התנצל היום (רביעי) בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין על כך שביקר הבוקר בהר הבית, יחד עם בכירים מהרשות הפלסטינית – זאת בניגוד לסיכום מוקדם עם ישראל. נשיא צ'ילה טען בפני ריבלין כי הביקור אמור היה להיות פרטי. הוא הוסיף כי הנציגים הפלסטינים לא הוזמנו על ידו – אלא הופיעו שם על דעת עצמם.

הבוקר, בהנחיית שר החוץ ישראל כ״ץ , ישראל נזפה בשגריר צ'ילה בישראל ובכירים המלווים את נשיא צ'ילה בביקורו בישראל על כך שבניגוד לסיכום מוקדם התלוו לנשיא בכירים פלסטינים בביקורו בהר הבית. "שר החוץ רואה בחומרה כל פגיעה בריבונות ישראל בהר הבית , בודאי כזו שמתרחשת תוך הפרת נהלים וסיכומים ברורים. יש להפריד בין חופש פולחן מוחלט עליו מקפידה ישראל, יותר מכל גורם אחר בעבר, לבין שמירה ומניעת פגיעה בריבונותנו על הר הבית", נמסר ממשרד החוץ.

 

צילום: נשיאות צ'ילה

 

ריבלין קיבל היום את פניו של פיניירה ואמר לו כי, "ירושלים היא בירת ישראל עוד מימי דוד המלך. כפי שנוכחת לדעת כריבון, מדינת ישראל מאפשרת, מפתחת ודואגת לחופש פולחן ודת לכל הבאים בשערי ירושלים. הקשר ההיסטורי שלנו לירושלים, והריבונות שלנו בירושלים, מטילים עלינו אחריות, לשמור על ירושלים כעיר האמונה והשלום." עוד ציין הנשיא את הידידות העמוקה בין צ'ילה וישראל, עוד לפני הקמת מדינת ישראל בהצלת מאות רבות של יהודים מזוועות השואה.

בהתייחסו לביקור של עמיתו הצ׳ילאני ברשות הפלסטינית הדגיש הנשיא את הצורך לקדם שיתוף פעולה בין ישראל והפלסטינים ולא להחרים יוזמות. "השלום הוא משאת נפשו של העם בישראל. הפערים ביננו לבין הפלסטינים גדולים, אבל עלינו להתחיל גם בצעדים קטנים של שיתוף פעולה. לא להחרים ולא לסרב לכל תוכנית שתשפר את המצב הכלכלי והחברתי שלנו. חייבים לשתף פעולה בכל תחום שבו ניתן לקדם את הדברים יחד. זו הדרך היחידה." בסיום הודה הנשיא לעמיתו ואיחל להמשך שיתוף פעולה פורה לרווחת שני העמים.

נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה, הודה לנשיא המדינה על קבלת הפני ואמר כי, "אני מבקש להדגיש את הערכתנו לרצון הטוב שלך למצוא את הדרכים לשלום והרמוניה. אני יודע שתמיד ביקשת שיהיה שלום בארץ הקודש. ארץ שקדושה לחלק גדול מאד מהאנושות, הבירה של שלוש הדתות המונותאיסטיות. כאן המקום למפגש בו שלוש הדתות יוכלו לשתף פעולה אחת עם השנייה. למרות ההבדלים מה שמאחד את האנושות זו העובדה שכולנו ילדיו של אותו אל".

 

הטמין פתקים שכתבו ילדי צ'ילה: נשיא צ'ילה ביקר בכותל • צפו

כתבות קשורות

בליכוד הוחלט לנתק מגע מיו"ר הקואליציה: "חציית קו אדום והולכת שולל"
מספר החולים במצב קשה הוכפל תוך שבוע, מחר יוחלט בעניין החיסון השלישי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת רבי יעקב כולי בעל "מעם לועז"
אושר בכנסת החוק שמבטיח ללפיד את ראשות הממשלה, האופוזיציה נטשה
דְּתִפְתַּח לִבָּאִי בְּאורַיְתָא • פתיחת הזמן בישיבות צאנז
כִּי בְשִׂמְחָה תֵצֵאוּ • מעמד צאתכם לשלום לאדמו"ר מבאסטאן
גל חום מגיע לאזור: "מזג אוויר קיצוני" • האזינו לתחזית
מעצר "סוכני המוסד": באיראן מפרסמים תיעוד מהמעקב אחרי הרשת • צפו
שריפה משתוללת סמוך לכינרת: רוחצים חולצו בסירות • צפו
המכון למחקרי ביטחון לאומי: "לוודא שיש אופציה צבאית אמינה מול איראן"
המשטרה הפעילה סוכן סמוי שהביא למעצר סוחרי נשק לפעילות טרור • צפו
שריפת ענק בגליל העליון פגעה בקו חשמל - שיבושים בקריית שמונה • צפו

תגובה אחת

 1. לא קרה שום דבר בהר הבית. ישראל קצת חוצפנים. מה הם קשורים להר הבית שבמילא אסור ליהודים להכנס לשם כלל. ומה מפריע לממשלת ישראל אם פלסטינים ליוו את השר?
  בממשלה שכחו שהר הבית לא בידנו ואין גאולה עדיין. כן יש מקומות לא בטוחים תחת שלטון ישראלי אפילו.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן