במסגרת השמיים הפתוחים, ישראל וצ'ילה חתמו על הסכם תעופה חדש המאפשר הפעלת טיסות סדירות בין המדינות. ההסכם נחתם על ידי השר סמוטריץ' ומנכ"ל משרד החוץ של צ'ילה במעמד ראש הממשלה ונשיא צ'ילה המבקר בימים אלה בישראל

שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני-בטחוני,בצלאל סמוטריץ', ומנכ"ל משרד החוץ של צ'ילה,פטריסיו טורס חתמו היום (רביעי), על הסכם תעופה חדש המאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות, להפעיל טיסות סדירות בין ישראל וצ'ילה דרך ברזיל.  ההסכם נחתם במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו ונשיא צ'ילה, סבסטיאן פיניירה, המבקר בימים אלה בישראל.
 
הסכם התעופה עם צ'ילה נחתם בראשי תיבות בשנת 2017 והוא החליף את ההסכם הקודם  שנחתם בין המדינות בשנת 1982. כיום פועלות שלוש טיסות שבועיות בקו סנטיאגו-סאו פאולו-תל אביב. הטיסות מופעלות על ידי חברת התעופה הצ'יליאנית לאטם ומשמשות להטסת נוסעים ומטען בין צ'ילה לישראל, דרך ברזיל.
 
השר סמוטריץ' ציין כי ההסכם שנחתם יסייע בחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות. על פי ההסכם, חברת אל על תוכל ליישם הסדרי "קוד שרינג" (כרטוס משותף) בטיסות לא ישירות בין ישראל לצ'ילה. במסגרת ההסדר, יוכלו הנוסעים לטוס עם חברת אל על מתל אביב למדריד ועם חברת איבריה ממדריד לסנטו דומינגו.
 
ההסכם החדש נחתם במסגרת מהפכת השמיים הפתוחים, מאפשר להגדיל את היקף הטיסות בקווים פעילים ולהשיק טיסות ישירות בקווים חדשים. יצוין כי בעשור האחרון, מאז הונהגו השמיים הפתוחים, חלה עלייה של עשרות אחוזים בתנועת הנוסעים הבינלאומית בנתב"ג, ומחירי הטיסות לאירופה ויעדים שונים בעולם הוזלו בעשרות אחוזים.