יו"ר ש"ס התייחס לניסיונות לבטל את הבחירות והעריך כי, "לצערי נראה כי במצב הנוכחי אין דרך חזור, ובי"ז אלול נלך שוב לקלפי". עם זאת הוסיף כי, "אם תמצא הדרך להחזיר את הגלגל אחורה ולהימנע מבחירות, הרי שיש לברך על כך"

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי התייחס הבוקר לראשונה להתרחשויות הפוליטיות בימים האחרונים ולניסיונות לבטל את הבחירות. בדברים שאמר לעיתון 'הדרך', ביטאונה של ש"ס, העריך דרעי כי "לצערי נראה כי במצב הנוכחי אין דרך חזור, ובי"ז אלול נלך שוב לקלפי".

לדברי דרעי, "לאורך כל הדרך, לרבות בערב פיזור הכנסת, אמרנו כי הבחירות מיותרות ויש לעשות הכל על מנת שלא לגרור שוב את המדינה לבחירות. למרבה הצער גורמים שונים שלא התחשבו בטובת הציבור, הביאו אותנו למצב שהוכרחנו לפזר את הכנסת. אולם אם תמצא הדרך להחזיר את הגלגל אחורה ולהימנע מבחירות, הרי שיש לברך על כך, ולעשות את מירב המאמצים שהמהלך יצליח ויצא לפועל".

 

ביטול הבחירות, ליברמן, נתניהו והקמפיין: ח"כ מיכאל מלכיאלי בראיון ל-JDN • צפו

 

דרעי הוסיף והדגיש: "אנחנו לא חוששים מבחירות ולא חוששים מאיבוד כוח, אדרבה, על פי כל האינדיקציות יש לנו את היכולת להגדיל את כוחנו בבחירות, אצלנו בש"ס, אנו ערוכים בכל עת לבחירות ופועלים תמיד בשטח, וכבר התחלנו במרץ מחודש את ההכנות למערכת הבחירות החדש, אולם טובת הציבור היא מעל הכל".

ביהדות התורה הגיבו מוקדם יותר השבוע ליוזמה ומסרו כי, "כפי שהודענו בעבר, הבחירות החוזרות מיותרות ובזבזניות שנגרמו בגלל גחמה של איש אחד. אין לנו כל בעיה להתמודד שוב בבחירות ונדע להוכיח את כוחנו בעזרת השם. אם נידרש לביטול הבחירות – נבחן מי ומי השותפים הפוליטיים במהלך כזה ורק לאחר מכן נכריע".