שמירת הסטטוס קוו? בשבת הקרובה, צפויים לעבוד 272 איש באתרים שונים של רכבת ישראל, מתוכם 111 יהודים שיאלצו לחלל שבת. הבקשות לעבודות הועברו לשר חיים כץ עוד לפני שסמוטריץ נכנס לתפקיד, אבל העבודות כבר יהיו תחת אחריותו

בשבת הקרובה, השבת הראשונה אחרי כניסתו לתפקיד של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ, צפויים לעבוד 272 איש ב-16 אתרים שונים של רכבת ישראל. מתוכם 111 יהודים שיאלצו לחלל שבת ה' ירחם. כך על פי דיווח של חיים לוינסון ב'הארץ'.

הבקשות מטעם רכבת ישראל לקבלת אישור לביצוע העבודות בשבת והעסקת עובדים, הועברו כבר לשר בעבודה והרווחה חיים כץ עוד לפני שסמוטריץ נכנס לתפקיד, אבל העבודות עצמם בשבת הקרובה כבר יהיו תחת אחריותו. העובדים יבצעו כמה משימות, וחלקם יעבדו בכמה אתרים שונים.

Miriam Alster/FLASH90

99 עובדים יהודים יועסקו בכיוונון מערכת האיתות, בעבודה להפרדה מפלסית סמוך לקיבוץ דור יועסקו 9 עובדים יהודים, 12 עובדים יהודים נוספים יועסקו בעבודות בטיחות שונות.

סמוטריץ' הצהיר לאחרונה כי "הרכבת לא צריכה לעבוד בשבת, נקודה. זה לא פיקוח נפש, זה לא צורך חיוני, זה הסטטוס קוו, אנחנו צריכים לדרוש את זה ולקבל את זה, נקודה". בהודעת הליכוד שיצא לאחר המינוי נמסר כי, "הצדדים סיכמו על שמירה מלאה של הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה כפי שהיה נהוג בישראל מזה עשרות שנים". האם 111 עובדים יהודים זה חלק מהסטטוס קוו?