שר ביטחון לשעבר במתקפה על ראש הממשלה: "בטחון תושבי העוטף משועבד למה שמעניין את נתניהו - ההישרדות הפוליטית. אילולא זה, כבר מזמן צה״ל היה נותן מכה קשה. אנחנו כל הזמן לפני בחירות, והחמאס קורא אותנו ומבין שנתניהו לא רוצה הסלמה"

מספר שלוש ב'כחול לבן', שר ביטחון לשעבר ח"כ בוגי יעלון קיים היום סיור בעוטף עזה ואמר כי, "אנחנו הגענו לכאן, אנשי כחול לבן, לעוטף, כדי להגיד די. די להפקרות הביטחונית שאנחנו רואים כאן בחודשים האחרונים, שבה במקום לגבות מהחמאס מחיר כבד על מה שהוא עולל כאן, ותראו את הדוגמא של השדה מאחורי, אנחנו משלמים לו פרוטקשן".

בסיור השתתפו גם חברי הכנסת צבי האוזר שמזוהה עם הצד הימני במפלגה ואלון שוסטר, לשעבר ראש מועצה מקומית באזור. "במקום להגיב תגובה קשה כנגד העפיפונים והבלונים, שמישהו זלזל בהם לצערי כבר לפני שנה, אנחנו שומעים את נתניהו מצהיר הצהרות מאיימות – ובסוף אנחנו משלמים".

"בטחון תושבי העוטף משועבד למה שמעניין את נתניהו – הבריחה מאימת הדין. ההישרדות הפוליטית. אילולא זה, כבר מזמן צה״ל היה נותן מכה קשה, כפי שצריך לתת. אנחנו כל הזמן לפני בחירות, והחמאס קורא אותנו ומבין שנתניהו לא רוצה הסלמה. לא יכול להיות שמדינת ישראל תזלזל בריבונות של עצמה.

"בין אם זה רקטה ובין אם זה בלון או עפיפון. תושבי העוטף סובלים כאן באופן בלתי נסבל והזלזול בריבונות שלנו פוגע פגיעה קשה בביטחון שלנו. צריך להגיד לנתניהו די. מספיק. לא רק השדות פה נשרפים, גם שלטון החוק נשרף. הכלכלה נפגעת. כשמעל הכל נתניהו דואג לעצמו ולהימלטות מאימת הדין", תקף יעלון את שותפו לשעבר.