צילום: פלאש 90

יומיים לפני: בין הדין לעבודה הורה לבטל את השביתה בנתב"ג

בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה לשביתה שתוכננה להתקיים ביום שלישי במעברי הגבול בנמל התעופה בן-גוריון. המדינה הודיעה כי היא תשלם את שכרם של 13 העובדים ששכרם הולן וקבעה כי מומחה יבדוק את מסמכי השכר שלהם, כאשר היא זו שתישא בהוצאות

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוציא היום (ראשון) צו מניעה לשביתה שתוכננה להתקיים ביום שלישי במעברי הגבול בנמל התעופה בן-גוריון. ועד עובדי מעברי הגבול ברשות האוכלוסין של משרד הפנים הודיע כי "לא תתקיים שביתת עובדי מעברי הגבול ביום שלישי, זאת לאחר שהשופטת בית הדין לעבודה בתל אביב ד"ר אריאלה גילצר-כץ, הורתה למדינה לנקוט במספר צעדים כדי שעובדי מעברי הגבול יקבלו את שכרם בזמן".

על פי קביעת בין הדין לעבודה, המדינה תשלם לעובדים את השכר לחודשים יוני ויולי 2019, לכל הפחות כפי ששולם בערכי נטו בתקופה המקבילה אשתקד, ושהמדינה תממן מומחה שיערוך תוך חודש תחשיב לכל עובד על בסיס ההסכמים הקיבוציים והמסמכים שהמדינה תעביר, שיכללו דוחות נוכחות של העובדים לחודשים פברואר-יוני 2019 ואת תלושי השכר שלהם. הצדדים קיבלו הוראה לנהל לפחות ארבע פגישות משא ומתן עד לדיון הבא ב-31 ביולי.

יו"ר ועד עובדי מעברי הגבול ברשות האוכלוסין איים בשבוע שעבר כי ביום שלישי תתקיים שביתה בכל מעברי הגבול – כולל בנתב"ג. השביתה לדברי הועד מגיעה בעקבות "עיכובי שכר ממושכים ופגיעה ברכיבי שכר שונים שהוסדרו בהסכם הקיבוצי". העובדים מאשימים את הנהלת רשות האוכלוסין ומשרד האוצר בעיכוב בתשלום שכרם. לטענתם, העובדים מקבלים בתחילת החודש שכר חלקי בלבד.

ב'חדשות 13' דווח כי, לטענת המוחים, האוצר מערים קשיים בטענה כי סגן החשב הכללי נמצא בניגוד אינטרסים – מכיוון שאשתו מועסקת במעברי הגבול. "מדובר בטענה הזויה שבגללה נגזר על מאות משפחות סבל כלכלי", ביטלה שבתוב את הטענה. "לא רצינו להגיע לרגע שבו נאלץ להשבית, במיוחד לא בחודשי הקיץ שרבים מהישראלים נופשים בחו"ל. לכן אנחנו מתחננים במשך שנים שיפתרו בעיה פשוטה והם לא נוקפים אצבע. לא השאירו לנו ברירה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן