שגריר מצרים בישראל, ח'אלד עזמי, אמר היום כי, "הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יכול להיות בהמתנה עד שנפתור את שאר הבעיות באזור". על המצב באזור: "אנו רוצים מזרח תיכון בטוח מאיומים ושאינו נתון לקיצוניות דתית או לאיומי נשק גרעיני"

שגריר מצרים בישראל, חאלד עזמי, נאם היום בכנס הרצליה ואמר כי, "הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יכול להיות בהמתנה עד שנפתור את שאר הבעיות באזור". לטענת הנציג המצרי, "ההסדר הכולל צריך להתבסס על פתרון שתי המדינות הנחתם בין שני הצדדים ולא על-ידי החלטות בינלאומיות".

עוד הוסיף בכנס שנערך על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, "פתרון הסכסוך באמצעות פתרון כולל שמכיר בזכויותיהם של הפלסטינים למדינה עצמאית בגבולות 67, עם מזרח ירושלים כבירתה ועל בסיס שתי מדיניות לשני עמים, ותוך ביסוס הסכמים ותמיכה בינלאומית, והבטחת ביטחונה של ישראל – זה הפתרון".

בהתייחסות למצב במדינתו אמר כי, "אנחנו מנווטים באזור סוער ואנו חייבים למצוא נתיב חדש להתמודד עם כל האתגרים השונים הקיימים כיום. מדיניותנו נטועה בשינוי אזורי כולל. אנחנו עומדים בפני איומי טרור שפורחים באזורי המדינות שקרסו, כגון סוריה, תימן, עיראק ולוב, לא ניתן לאיומים אלו ולגורמים פלגניים לאיים על אזרחינו ועל האזור. אנו רוצים מזרח תיכון בטוח מאיומים ושאינו נתון לקיצוניות דתית או איומי טרור ולא לאיומי נשק גרעיני".