שר החוץ ביקר במדינה במסגרת ועידת האו"ם לענייני סביבה שאליה הוזמן וקיים פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות בו נידונו ההיבטים האזוריים והיחסים בין המדינות. כץ נפגש גם עם מזכ"ל האו"ם והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים

שר החוץ ישראל כץ ביקר אתמול (ראשון) באבו דאבי במסגרת ועידת האו"ם לענייני סביבה. זוהי נסיעה ראשונה של שר בכיר ישראלי בכיר למדינה ערבית, מהלך שקרה מיד לאחר הסדנה הכלכלית בבחריין – שבה לא לקחו חלק גורמים רשמיים מישראל. בוועידה פגש כץ גם את מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים הישראליים. בנוסף, קיים כץ פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות.

בפגישה עם "הגורם" נידונו ההיבטים האזוריים והיחסים בין המדינות. הצורך להתמודד מול איומי איראן בנושאי הגרעין, פיתוח הטילים והתמיכה בטרור האזורי והאלימות שמפעילה איראן נגד האינטרסים האזוריים. כמו כן נידונה הפעילות המשותפת לקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות בתחומים שונים, כמו טכנולוגיה מתקדמת, אנרגיה, חקלאות ומים.

כץ בפגישה עם מזכ"ל האו"ם

כ״ץ הציג גם את יוזמת 'המסילות לשלום אזורי' לחיבור כלכלי ואסטרטגי של סעודיה ומדינות המפרץ, דרך ירדן, לרשת הרכבות הישראלית ולנמלי חיפה בים התיכון.

כ"ץ אמר במהלך הביקור, "אני נרגש לעמוד כאן באבו דאבי ולייצג את האינטרסים של מדינת ישראל מול מדינות המפרץ הערביות. זוהי עליית מדרגה משמעותית בקשר בין ישראל לבין מדינות האזור. אמשיך לפעול ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם את מדיניות הנורמליזציה מתוך עוצמה שאנחנו מובילים, המבוססת על יכולותיה של ישראל, הן בתחומי הביטחון והמודיעין והן בתחומים האזרחיים השונים. אני רואה בזה את אחד האתגרים המרכזיים בתפקידי כשר החוץ ובכוונתי להמשיך ולהוביל מדיניות זו גם בעתיד".