Share on whatsapp

Tomer Neuberg/Flash90

פרץ, שמולי או שפיר? היום – הפריימריז לראשות מפלגת העבודה

כ־65 אלף חברי המפלגה יבחרו את מחליפו של אבי גבאי • חברי הכנסת איציק שמולי וסתיו שפיר, שמתמודדים מל עמיר פרץ, ישאפו למנוע מפרץ תמיכה של 40% מהבוחרים - ובכך להקטין את סיכוייו בסיבוב נוסף • התוצאות: בסביבות השעה 23:00
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

כ-65 אלף מתפקדי העבודה יוכלו לבחור היום (שלישי) את היו"ר הבא של המפלגה. 105 הקלפיות ברחבי הארץ ייפתחו בשעה 10:00 בבוקר וייסגרו בשעה 21:00 בערב. ההצבעה הממוחשבת תוביל לפרסום התוצאות כבר הלילה. על מנת לזכות בתפקיד כבר בסיבוב הראשון יצטרך המוביל לקבל לפחות 40% מקולות הבוחרים. אם אף אחד משלושת המועמדים לא יצליח לעמוד ברף הנדרש – ייערך סיבוב שני בין שני המובילים ביום שלישי הבא.

ח"כ עמיר פרץ, נבחר לתפקיד יו"ר המפלגה בנובמבר 2005. בתקופת כהונתו קיבלה המפלגה 19 מנדטים בבחירות שנערכו במרץ 2006. חברי הכנסת שמולי ושפיר חברים במפלגה מאז שנת 2012 ומשמשים כחברי כנסת מטעמה מאז הבחירות לכנסת ה-19 שנערכו ב-2013. אם שפיר (34) או שמולי (39) ייבחרו לתפקיד, הם יהיו הצעירים ביותר בתולדות המפלגה שיעמדו בראשה.

חבר הכנסת עמיר פרץ, שכבר עמד בעבר בראשות המפלגה, מוביל בסקרים הפנימיים ועשוי לקבל את מספר הקולות הגבוה ביותר. אולם, הדבר לא בהכרח עשוי להספיק לו, כיוון שבמידה ויידרש לסיבוב שני, הוא עלול להיקלע לקרב צמוד מאוד עם שמולי או שפיר, נציגי הקול הצעיר. בשל כך, פרץ מקווה לקבל יותר מ-40% מהקולות ולנצח כבר בסיבוב הראשון.

כמעט כל המועמדים ברשימת העבודה הביעו תמיכה בפרץ – בהם מרב מיכאלי, רויטל סויד, עמר בר לב, איתן כבל, וחיליק בר, וכך גם יו"ר ההסתדרות ארנון בן דוד, יו"ר קק"ל דני עטר ויו"ר המשמרת הצעירה תומר פינס, ושדרת בכירים לשעבר במפלגה כמו עוזי ברעם, אברהם בייגה שוחט ואופיר פינס. יו"ר המפלגה לשעבר ח"כ שלי יחימוביץ הודיעה כי היא לא מתכוונת להביע תמיכה רשמית באף אחד מהמועמדים.

חברי הכנסת איציק שמולי וסתיו שפיר, מודאגים מפיצול קולות בינהם שיכול להוביל לניצחון המתמודד השלישי חבר הכנסת עמיר פרץ. בעקבות החשש, השניים קיימו לאחרונה משא ומתן לשיתוף פעולה וריצה משותפת, אך לא הצליחו להגיע להסכמה על איך תיראה ריצה זו ועל כן הפגישה בנושא נכשלה.

תמליל של הפגישה פורסם אמש ב'חדשות 12', וחשף את חילוקי הדעות בין הצדדים, שהובילו לכישלון הפגישה. לפי הדיווח שמולי הגיע למטה של שפיר לבחון את שיתוף הפעולה בין השניים – במהלך השיחה שמולי הציע לשפיר שותפות אבל עם היררכיה, האחד מעל השני, בזמן שמנגד שפיר דיברה על מודל שיתופי, בסגנון נפתלי בנט ואיילת שקד. שפיר הציעה: "אפשר לעשות שותפות מלאה, שני אנשים באותה רמה" והוסיפה כי הם ייאלצו להסכים על קווי יסוד, ועל איזה כיוון המפלגה תלך, אך לדבריה : "זאת שותפות מלאה לגמרי".

כששמולי הבין שמדובר בהנהגה משותפת הוא שאל את שפיר איך זה אמור לעבוד. שפיר ענתה לו שיש כבר מפלגות כאלה בעולם: "זה חדשני, מעניין". למרות ניסיונותיה, הוא ענה שלדעתו העניין ייראה "מצחיק" כשיש שני מנהיגים על 4 ח"כים. "אנחנו שישה ח"כים, אבל נהיה יותר כי אנחנו ממציאים משהו חדש", ענתה לו שפיר, ושמולי ענה בחזרה: "אני חושש כי דווקא בגלל שהיחסים בינינו רעועים, זו עלולה להיות מלחמת התשה".

כתבות קשורות

בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן