צילום: פלאש 90

הפריימריז על ראשות העבודה: המועמדים והמתפקדים מצביעים

4 שעות לפתיחת הקלפיות: 16 אחוזי הצבעה • פרץ: "כל האיחודים והחיבורים על השולחן וייעשו ללא שיקולים פרסונליים". שפיר: "רוב הסיכויים שיהיה סיבוב שני ושאני אעלה אליו מול עמיר". שמולי: "יש מאבק מאוד צמוד לאורך כל הדרך ביני לעמיר"

הבוקר נפתחו ברחבי הארץ 105 הקלפיות להצבעה בפריימריז לראשות מפלגת העבודה, נכון לשעה 14:00, אחוז המצביעים עומד על 16% מסך בעלי זכות ההצבעה. הקלפיות ייסגרו בשעה 21:00 בערב, התוצאות צפויות להיות מוכרזות לקראת השעה 22:30. במידה ואף אחד מהמועמדים לא יזכה ב-40% מהקולות ההכרעה תעבור לסיבוב שני שייערך ביום שלישי הבא.

המועמד ח"כ עמיר פרץ הצביע בקלפי בשדרות ואמר כי, "היום מפלגת העבודה מקיימת הליך דמוקרטי חשוב ביותר. מפלגת העבודה תהפוך להיות בית פוליטי רחב לכל אזרחי ישראל, העבודה בראשותי לא תהיה רק מפלגה פוליטית, אלא בית פוליטי שיחדש את הברית עם הפריפריות בישראל".

עוד הוסיף פרץ כי, "העבודה בראשותי תחדש את הברית עם ההתיישבות העובדת ותחזור להיות עבודה גדולה. הקהלים החדשים שיצטרפו החל מהערב לבית הפוליטי חדש של מפלגת העבודה, יהיו השותפים שלנו למעשה השלום והצדק החברתי, העבודה בראשותי תוביל כוח דמוקרטי גדול ומאוחד, כל האיחודים והחיבורים על השולחן וייעשו ללא כל שיקולים פרסונליים".

ח"כ סתיו שפיר אמרה הבוקר בהצהרה שמסרה בשדרות רוטשילד בתל אביב כי, "אם כולכם תצאו להצביע, אני אהיה יו"ר מפלגת העבודה. אנו ניקח את המפלגה שנרדמה, שקיפלה את הדגלים שלה ואנחנו נעמיד אותה מחדש על הרגליים. נגייס צעירים ונבנה אותה בדיוק בדרך בן גוריון, רבין – שיודעת להילחם על החיים שלנו כל יום מחדש". לדבריה, "הסקרים מראים על מירוץ מאוד מאוד צמוד, רוב הסיכויים שיהיה סיבוב שני ושאני אעלה אליו מול עמיר פרץ".

המועמד ח״כ איציק שמולי אמר לאחר הצבעתו: "המפלגה נקלעה למשבר הכי חמור בתולדותיה, אבל היום יש לנו הזדמנות אדירה לקחת אותה לפרק חדש ומלא תקווה. יש מאבק מאוד צמוד לאורך כל הדרך ביני ובין עמיר. אסור לפצל את כוח המחנה שרוצה שינוי במפלגת העבודה. כל מי שרוצה לראות שינוי, התחדשות, כניסה וחזרה של קהלים שעזבו אותנו בחודשים האחרונים ושל קהלים חדשים יכולים לחזור הביתה. הסקרים מראים שאני מכפיל את כוחה של מפלגת העבודה ל-12 מנדטים. אני מסוגל לגרום להרבה אנשים להאמין במפלגה״.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו