צילום: האיחוד האירופי

נציגת האיחוד האירופי: "שתי מדינות הוא הפתרון היחיד – אין אלטרנטיבה"

הנציגה המיוחדת של האיחוד האירופי לתהליך השלום: "היחסים כיום בין ישראל לאיחוד האירופי פורחים. האיחוד מחויב לביטחונה של ישראל". השגריר לשעבר רון פרושאור: "מאז שטראמפ ביטל ההסכם, אירופה מתכופפת בכדי לפייס את האייתולות"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

סוזנה טרסטל המשמשת כנציגת האיחוד האירופי לנושא הליך השלום במזרח התיכון אומרת כי, "הישראלים וגם הפלסטינים אומרים שפתרון שני המדינות אינו אפשרי – אז אני שואלת אתכם, מה הפתרון שלכם? איזה פתרון יאפשר חלוקה הוגנת וצמיחה כלכלית? כל החלטה אחרת תהיה לא דמוקרטית ורק תוסיף לאי היציבות".

בדברים שנשאה בכנס הרצליה הוסיפה כי, "היחסים כיום בין ישראל לאיחוד האירופי פורחים. האיחוד מחויב לביטחונה של ישראל ורואה בכך את אחת הדאגות העיקריות. האיחוד אינו מתכוון להחליף את המפלגות הפוליטיות ולהציע פתרונות אחרים. תפקידו של האיחוד האירופי במזה"ת הוא לוודא שזכויות האדם נשמרות, גם של פלסטינים וגם של ישראלים".

בכנס שנערך על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הוסיפה הנציגה האירופאית וטענה כי, "רק הדרך הזו תוביל לשלום. אני בטוחה שהיחסים בין האיחוד לישראל ימשיכו לפרוח הודות למאמצנו המשותפים לפתור את הסכסוך. אנחנו מאמינים ששיתוף פעולה, דיפלומטיה ודמוקרטיה יביאו לשלום במזה"ת".

שגריר ישראל באו"ם לשעבר רון פרושאור, שכיום משמש כראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית, הבינתחומי הרצליה התייחס לתפקידה של אירופה והאיחוד כיום ואמר: "אירופה כבר לא מה שהייתה, והיא כבר לא מה שאנחנו חושבים שהיא. האיחוד האירופי תמיד אומר שהוא רוצה להיות מעורב בתהליכים, אבל אילו סכסוכים הוא פתר? האיחוד האירופי אינו שחקן בזירה הבינלאומית. אין פוליטיקאי אחד שמאמין שהאיחוד האירופי הוא זה שיביא את השלום במזה"ת".

פרושאור. צילום: גלעד קוולרצ'יק

הדיפלומט לשעבר הוסיף לתקוף את אירפוה בחריפות ואמר כי, "רק לפני 24 שעות הודיעה איראן כי היא עברה את רמת העשרה הגרעינית המאושרת. ב -4 השנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה, מאז שטראמפ ביטל ההסכם, אירופה מתכופפת לאחור בכדי לפייס את האייתולות".

"מה קיבלנו בתמורה?", תהה פרושאור, "מחסן חומרי נפץ של חיזבאללה בלונדון, שני חיסולים של איראן בהולנד, ניסיון פיגוע איראני בפריס ועוד אחד בדנמרק. מה עוד צריך לקרות לך בשביל שתבין שאתה יכול להאכיל החיה אבל לא לאלף אותה. החיה תנשוך כל פעם את היד שמזינה אותה. אירופה מסרבת להתמודד. אתה יכול לנסות להציל את היחסים שלך עם איראן, אבל הם יודעים שהם צריכים שני אנשים שלא יושבים בבריסל – האחד הוא במשרד האובלי והשני בקרמלין".

ד"ר עמנואל גיאופרט, ראש המשלחת של האיחוד האירופי לישראל שלקח אף הוא חלק במושב אמרה כי, "אירופה המשתנה – המשמעות לישראל" ציין כי "הדיאלוג הפוליטי בין ישראל לאיחוד האירופי לא שוטף כמו שאמור להיות אבל נעשו תהליכים משמעותיים במערכת היחסים. ישנם גם תהליכים שלא ניתן לראות מאחורי הקלעים. למשל בעיית הפליטים בירדן והפלסטינים הייתה אחת הבעיות הקריטיות לישראל, והאיחוד תרם הרבה מאוד כסף כדי לפתור את הבעיה".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. האירופאים האנטשימיים
  עכשיו יקבלו את פיתרון של מדינת הלכה אחת מוסלמית
  קיצונית על פי חוקי השריעה על כל ארצותיהם בכפיה מוסלמית.
  ואחר כך שיטיפו לנו מוסר……

 2. אירופה של היום היא אותה אירופה של פעם מאז ומעולם.
  איך אומרים? אותה הגברת בשינוי אדרת!
  ימח שמם של בני אדום שנואי נפשינו לא מדובשך ולא מעוקצך.
  פולשים לארץ שלנו נואמים בכנסים ועוד מטיפים לנו בבית שלנו איך להתנהג.
  טפו… טפו… טפו….
  עמלק תסתלק

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן