החל משעות הערב החלו הפגנות ספונטניות כמעט בכל רחבי הארץ בכמה מוקדים בו זמנית. אחד המוקדים המרכזיים של המחאה הוא צומת קריית אתא, שם המפגינים השליכו אבנים ואשפה על השוטרים והציתו צמיגים, 400 מטרים ממקום הירי שלשום

מחאת יוצאי אתיופיה שיצאה לדרך לאחר הלווייתו של סלומון טקה ז"ל שנטמן היום בצהריים בעקבות ירי על ידי קצין משטרה, הולכת ומסלימה. בצומת קריית אתא התפתחו ההפגנות לעימות אלים שבמהלכו נעצרו 19 מפגינים. מפגינים הציתו שם מכונית נטושה. המשטרה טענה שנאלצה להגיע למקום בעקבות הבערת צמיגים ויידוי בקבוקים ואבנים. שוטר נפצע בינוני במחלף אולגה בחדרה מאבן שיידו לעברו. הוא איבד את הכרתו ופונה לבית החולים הלל יפה בחדרה. הערב השתמשה המשטרה ברימוני הלם וגז מדמיע בניסיון לפזר מפגינים ליד תחנת זבולון במפרץ חיפה.

החל משעות הערב החלו הפגנות ספונטניות כמעט בכל רחבי הארץ בכמה מוקדים בו זמנית. אחד המוקדים המרכזיים של המחאה הוא צומת קריית אתא, שם המפגינים השליכו אבנים ואשפה על השוטרים והציתו צמיגים, 400 מטרים ממקום הירי שלשום.

תקרית חריגה נרשמה ליד קריית הממשלה בתל אביב כשנהג רכב פרטי ביקש לעבור בציר החסום, אך המפגינים לא נתנו לו. הנהג התעקש לעבור ואז המפגינים החלו להשליך לעברו אבנים. קצין ובלש משטרה חילצו את הנהג ולקחו אותו לתוך קריית הממשלה והגנו על חייו‎.

המשטרה מסרה שקטע הכביש בין צומת הצריף לצומת קריית אתא נסגר לתנועה בעקבות מחאה המתקיימת באזור. עשרות הפגינו ברחוב חיים עוזר בפתח תקווה. המפגינים קראו קריאות "דם אתיופי לא הפקר" וגם "היום זה סלומון, מחר זה הילד שלי ושלך".

באותה השעה התקיימה הפגנה גם בכביש החוף בין מחלף פולג לנתניה. בנתניה הפגינו עשרות מבני הקהילה האתיופית מול תחנת המשטרה בנתניה ברחוב חנה וינר. המפגינים נשאו את דגל ישראל. גם באשדוד וגם בקריית מלאכי הפגינו כמה עשרות מפגינים. להפגנה שנערכת באשקלון הגיעו בני משפחתו של אברה מנגיסטו.