בני העדה צפויים לשוב לאותם מוקדים בהם הפגינו אתמול • יותר מ-130 חשודים נעצרו ביומיים האחרונים, כ-111 שוטרים נפצעו • במשטרה מבהירים: "נפעל להפסיק את האלימות תוך שימוש בכל האמצעים" • אלה הכבישים שיחסמו: מפת ההפגנות המלאה

אמנם אין גוף רשמי המוביל את הפגנות העדה האתיופית, אך ברשתות החברתיות מופצת הבוקר הודעה עם מידע על מוקדי ההפגנות הצפויים היום ברחבי הארץ. הפגנה בירושלים בשעה 19:00 צומת פת, או על פי הודעה אחרת בגשר המיתרים. הפגנה בתל אביב בשעה 17:00 עם כוונה לחסום את צומת עזריאלי. הפגנה בבית שמש בשעה 16:00 עם חסימת כביש 38. בפתח תקווה בשעה 17:00 מול בניין העירייה וצעדה לאורך כביש ז'בוטינסקי וחסימת צומת גהה. הפגנה באשדוד בשעה 18:00 בצומת הביג.

עוד ברשימה: הפגנה באשקלון בשעה 18:00 מול היכל הספורט העירוני. הפגנה בבאר שבע בשעה 17:00 בתחנה המרכזית בעיר וחסימת צומת הנגב. הפגנה בקריית מלאכי בשעה 18:00 וחסימת צומת קסטינה. הפגנה בעפולה בשעה 16:30 בכיכר העצמאות בעיר. הפגנה בראשון לציון בשעה 19:00 וחסימת כביש 431 מתחת לגשר. הפגנה בקריית גת והסביבה בשעה 18:00 וחסימת צומת פלוגות. בראש העין בשעה 17:30 מול תחנת המשטרה. הפגנה בנתניה בשעה 17:00 ותכנון לחסום את כביש החוף בין פולג לאיקאה.

2 ההודעות המופצות הבוקר

במשטרה הבהירו הבוקר כי, "חסימות צירי תנועה הינם מעשה אסור עפ״י חוק וגורמים לפגיעה בציבור רב של נהגים. לצד הכלה ואיפוק משטרתי רב כלפי מפגינים מתוך ניסיון לאפשר להם לבטא את מחאתם, משטרת ישראל לא תאפשר את המשך החסימות של צירי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ באופן שיוביל לפגיעה כה משמעותית באזרחי ישראל בכלל ובמשתמשי הדרך בפרט".

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב דוד ביתן, אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל בהתייחסו לחידוש האפשרי של המחאה כי "אם תבוא מחאה שמבטאת כעס וזעל, אבל היא תהיה בגבול הלגיטימי – אנחנו נייצר את האיפוק המתבקש. השוטרים מבינים את זה". על השאלה האם חסימת כביש תתאפשר ללא אלימות, השיב ניצב ביתן: "חד משמעית. כל זה בכפוף לזמן, זה לא יהיה לזמן בלתי מוגבל. זה יהיה לזמן שניתן להכיל אותו וניתן לסבול אותו".

ההפגנות התקיימו אמש משעות הצהריים ועד לשעות הלילה במוקדים רבים ברחבי הארץ ובמהלכם נעצרו 136 בני אדם בחשד לתקיפות שוטרים, מהם כ-60 שעדיין עצורים. עשרות בני אדם נפצעו, רובם באורח קל, בהם 111 שוטרים. במשטרה אמרו כי "במהלך הלילה המשיכו מחאות אלימות על ידי אלפי מתפרעים במוקדים רבים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, בצמתים, כבישים ראשיים, בתוך הערים ומול תחנות המשטרה".

צילום וידאו: דוברות המשטרה. צילום תמונות: צלמי פלאש 90, Adam Shuldman ו-Nasser Ishtayeh