המשא ומתן בין 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' ל'עוצמה יהודית' התחיל להתקדם, אבל רפי פרץ הטיל אמש ווטו חדש - לא מוכן שברוך מרזל או בנצי גופשטיין יהיה ברשימה. לטענתו בוחרי הציונות הדתית רואים במרזל אדם קיצוני מאוד, לעומת בן גביר ה"מתון"

יו"ר איחוד מפלגות הימין ושר החינוך רפי פרץ פוסל את הצטרפותו של איש הימין הקיצוני ברוך מרזל לרשימה אם יהיה לבסוף חיבור בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית בראשותו של איתמר בן גביר, כך דווח ב'ידיעות אחרונות'. אנשי עוצמה יהודית הודיעו לפני כשבוע על פירוק השותפות, אולם מאז נעשו ניסיונות להגיע לאיחוד מחדש של שלוש המפלגות המרכיבות את איחוד מפלגות הימין.

על פי הדיווח של יובל קרני, היו"ר רפי פרץ פסל את צירופם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין לרשימה, במקומו של מיכאל בן ארי שנפסל על ידי בג"ץ. בשיחות סגורות סיפר פרץ על החלטתו להטיל וטו על מועמד כמו ברוך מרזל וטען כי בוחרי הציונות הדתית רואים במרזל איש קיצוני אשר אינו מקובל על מצביעי הבית היהודי, לעומת בן גביר שהוא "הוא פוליטיקאי הרבה יותר מתון".

בעוצמה יהודית הגדירו בתגובה את הדיווח כ"ספין" ומסרו כי, "מעבר לגיחוך שבבית היהודי שמים עצמם כשופטי בגץ אשר פוסלים מועמדים של עוצמה יהודית חשוב להבהיר שאין שום משא ומתן וגם לא יהיה לפחות כל עוד בבית היהודי ממשיכים בהתנהלות חצופה, פטרונית ושחצנית".

עוד תקפו, "הרב רפי באמצעות יועציו מנהל משא ומתן דמיוני בתקשורת כאילו הוא עומד בראש מפלגה עם 12 מנדטים, אך בפועל גם לפי הסקרים של אמש הבית היהודי שווה בין מנדט למנדט וחצי ומדובר במפלגה שהיא על סף קריסה. אנו מציעים לרב רפי לפתור את הבעיות עם חבריו למפלגה שמחפשים מועמד יותר פופלארי ממנו ולא להתערב בשיבוץ מועמדים במפלגות אחרות. עוצמה יהודית תהיה בכנסת הבאה ואנו מתפללים שגם הבית היהודי יעבור את אחוז החסימה והרב רפי לא יצטרך לחזור לחלוצה"