נשיא רוסיה אמר כי האירוע שקרה לפני 3 ימים בו כלי השיט עלה באש ו-14 אנשי צוות מתו באזור האוקיינס הארקטי, הופעל על ידי כוח גרעיני. הנשיא פוטין כינס פגישה עם שר ההגנה שויגו שאמר: "המלחים שנהרגו פעלו ע"פ הנהלים - הכור לא נפגע"

לאחר הפגישה הדחופה בין נשיא רוסיה ולדמיר פוטין עם שר ההגנה בממשלתו סרגיי שויגו, רוסיה הודתה הבוקר לראשונה כי צוללת צבאית הרוסית ש-14 מלחים נהרגו בה השבוע בשריפה קטלנית הייתה צוללת גרעינית. אולם שר ההגנה הרוסי הדגיש כי הכור בודד ולא ניזוק. גם נורבגיה, שבסמוך אליה אירע האסון, אמרה כי לא זוהו רמות קרינה חריגות לאחר השריפה.

בהצהרה שפורסמה באתר האינטרנט של הקרמלין נכתב כי שר ההגנה סרגיי שויגו הודיע לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בפגישה ביניהם שהאסון בצוללת – הסודית למדי – נגרם משריפה בתא המצבר ושהכור הגרעיני בצוללת היה מבודד לחלוטין. "הכור הגרעיני בצוללת מבודד לגמרי ואינו מאויש", אמר שויגו לפוטין. "הצוות נקט את כל הצעדים הנחוצים כדי להגן על הכור, ואין שום שינוי בפעילות הכור".

הפגישה בין שויגו לפוטין. צילום: הקרמלין

אנשי משרד ההגנה הרוסי אמרו כי האירוע התרחש בשני אך לא נחשף באופן רשמי עד יום שלישי בשל ההשלכות הגרעיניות. בפגישה בין פוטין לנציגי משרד הביטחון הרוסי בקרמלין, הנשיא הרוסי חשף את העובדה שהצוללת הייתה גרעינית וסרגי שויגו נחשף לפרטים מהתקרית. בקרמלין נאלצו אמש להדוף את הביקורת על השתקת האירוע החמור והסתרת מידע אודות השרפה שפרצה בצוללת שנחשבת כאחת המתקדמות והחשאיות ביותר של חיל הים הרוסי.

בכירים רוסים הואשמו בימים האחרונים כי ניסו לטייח את כל פרטי המקרה המלאים. הקרמלין ממעט בפרטים על האסון ואמר אתמול כי הם לא יפורסמו בפומבי משום שהם כוללים מידע מסווג, אבל יש מי שמאשים את הרשויות בטיוח האסון הימי החמור ביותר מאז הפיצוץ בצוללת קורסק. כמה השוו זאת להשתקת המידע שאחרי האסון בכור בצ'רנוביל ב-1986.