צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

היועמ"ש לכנסת: "אין אפשרות חוקית לבטל את הבחירות"

עו"ד אייל ינון המשמש כיועמ"ש הכנסת קובע במענה לפניה של ח"כ שפיר כי אין אפשרות חוקית לבטל את הבחירות וזאת לאחר היוזמה שהוביל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. אמש הבהיר אדלשטיין כי ההצעה יורדת מהפרק מאחר ולא הושג הרוב הדרוש

היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון קובע במענה לפניה של ח"כ סתיו שפיר כי אין אפשרות חוקית לבטל את הבחירות וזאת לאחר היוזמה שהוביל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. אמש הבהיר אדלשטיין כי ההצעה יורדת מהפרק מאחר ולא הושג הרוב הדרוש לביטול הבחירות.

בהודעה שפרסם אדלשטיין בטוויטר הוא כותב: "בימים האחרונים ביקשתי לקדם עבורכם, אזרחי ישראל, את ביטול הבחירות המיותרות הללו ולחסוך לכם מיליארדים. לצערי לא כל הגורמים שיתפו פעולה ולכן לא נוכל לבטל את הבחירות".

כזכור, אדלשטיין בדק את ההיתכנות לביטול הבחירות ואף נתניהו הגיב לכך בחיוב בהודעה שפרסם. בהודעה שפורסמה נכתב: "ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס בכובד ראש ליו״ר הכנסת אדלשטיין והוא יבחן את הצעתו בימים הקרובים".

אדלשטיין אמר "אני בא בידיים נקיות ולא כשליחו של איש. צריך רק להסתכל מסביב ולהבין מה האווירה הציבורית", הוא הוסיף שהציבור לא רוצה את הבחירות, "צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה בכנסת העשרים ואחת".

אך כאמור לאחר שהתברר כי לא ניתן להגיע לרוב הדרוש בכדי לבטל את הבחירות, יוזמתו של אדלשטיין ירדה מהפרק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו