יו"ר הבית היהודי הכחיש כי הוא מהווה המכשול לאיחוד מפלגות הימין וקרא לאנשי עוצמה יהודית למשא ומתן: "כרגע אני מושיט יד ולצערי הם אלו שניתקו את הקשר". ברוך מרזל ל'JDN': "הוא איחר את הרכבת, אנחנו נמצאים כרגע במקום אחר כרגע"

לאחר ההאשמות כי הוא מהווה המכשול לאיחוד עם עוצמה יהודית, יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ אומר הערב כי, "אני מזמין את עוצמה יהודית לחבור אלינו ולשבת איתנו למו"מ, אני לא מציב תנאים. אני לא מטיל וטו על אף אחד. כרגע אני מושיט יד ולצערי הם אלו שניתקו את הקשר".

בראיון ל'כאן חדשות' נשאל אם יסכים לוותר על המקום הראשון ברשימת איחוד מפלגות הימין למען האחדות, "הנושא הזה משמעותי מבחינה ערכית. הציונות הדתית בחרה והצליחה לגרום לכך שאנחנו נהיה אלה שנוביל את המערכה. להגיד ל-160 אלף בוחרים נעשה אחרת, אני לא רואה בזה הגינות".

מוקדם יותר אמר ברוך מרזל, איש 'עוצמה יהודית', ל'חדשות JDN' כי, "אין לנו משא ומתן עם הבית היהודי, הם מוציאים כל יום ספין חדש, היום אני הייתי הנושא של הספין, אבל אני בכלל לא מועמד. אנחנו מתכוונים לריצה באופן עצמאי עם עוד חיבורים ועוד גופים, כדי שנוכל לעבור את אחוז החסימה". על האפשרות לחזרה למו"מ אמר כי, "אני לא מוסמך לתת תשובות על דברים כאלה, אבל נראה לי שהוא איחר את הרכבת, אנחנו נמצאים כרגע במקום אחר כרגע".

הבוקר דווח ב'ידיעות אחרונות' כי פרץ פוסל את הצטרפותו של מרזל לרשימה אם יהיה לבסוף חיבור בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית בראשותו של איתמר בן גביר. אנשי עוצמה יהודית הודיעו לפני כשבוע על פירוק השותפות, אולם מאז נעשו ניסיונות להגיע לאיחוד מחדש של שלוש המפלגות המרכיבות את איחוד מפלגות הימין.

על פי הדיווח של יובל קרני, היו"ר רפי פרץ פסל את צירופם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין לרשימה, במקומו של מיכאל בן ארי שנפסל על ידי בג"ץ. בשיחות סגורות סיפר פרץ על החלטתו להטיל וטו על מועמד כמו ברוך מרזל וטען כי בוחרי הציונות הדתית רואים במרזל איש קיצוני אשר אינו מקובל על מצביעי הבית היהודי, לעומת בן גביר שהוא "הוא פוליטיקאי הרבה יותר מתון".

בעוצמה יהודית הגדירו בתגובה את הדיווח כ"ספין" ומסרו כי, "מעבר לגיחוך שבבית היהודי שמים עצמם כשופטי בגץ אשר פוסלים מועמדים של עוצמה יהודית חשוב להבהיר שאין שום משא ומתן וגם לא יהיה לפחות כל עוד בבית היהודי ממשיכים בהתנהלות חצופה, פטרונית ושחצנית".