צילום: צילום: פלאש 90

דיווח: אחרי ארבע שנים של עינוי דין, התיק השני נגד גל הירש ייסגר

כמעט שנה אחרי סגירת תיק "פינוי הנפלים בראשון לציון" וארבע שנים אחרי פתיחת שני התיקים שסיכלו את מיניו למפכ"ל המשטרה: פרשת "התיק הגיאורגי", שבמסגרתה נחשד הירש בשיחוד פקידי ממשל בגיאורגיה, תיסגר ללא תשתית ראייתית
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

יחידת להב 433 סיימה לחקור בפרשת "התיק הגיאורגי", שבמרכזה עומד תא"ל (במיל') גל הירש. בימים אלה שוקד צוות החקירה על סידור החומר הרב שהצטבר לקראת העברתו לפרקליטות המדינה, לצורך ההכרעה אם להעמיד את הירש לדין. ב'מעריב' דווח מפי גורם בצוות החקירה כי המשטרה לא הצליחה לבסס תשתית ראייתית שתאפשר להעמיד את הירש לדין.

על פי הדיווח של אבישי גרינצייג, הגורם מעריך כי הפרקליטות תסגור את התיק העיקרי, שבו נחשד הירש בביצוע עבירות שוחד של פקידי ממשל בגיאורגיה לצורך זכייה במכרזים ביטחוניים שם. לדברי הגורם, אף שהמשטרה חתמה על הסכם עד מדינה, החשדות לא הבשילו, ולכל היותר אולי יתאפשר להעמידו לדין בשל עבירות מס שעלו במסגרת חקירת החשדות לשוחד.

 

השופט קבע שהמשטרה לא עשתה עוול להירש – בלי לשמוע את גרסתו

 

בשנה שעברה הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה להירש על סגירת התיק נגדו בפרשת פינוי הנפלים בחוף ראשון לציון, בהעדר אשמה. במסגרת הפרשה, אשר נחשפה בשלהי שנת 2015, עלו חשדות הנוגעים לאופן זכייתן של דיפנסיב שילד, חברה בבעלות עודד שכנאי, גל הירש ואחרים, וחברת אופק, בבעלותו של מעוז איגר, בהליך מכרז לפינוי נפלי תחמושת בחוף ראשון לציון.

"התיק הגיאורגי" וסיפור פינוי הנפלים בראשון לציון, היו חלק ממסכת יסוריים ארוכה שעבר גל הירש, שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל ושמינויו סוכלו ברגע האחרון, כפי הנראה, לאחר שבכירים במשטרה שלא רצו לראותו מתמנה לתפקיד המפכ"ל תפרו לו תיקים פלילים. הדבר הוביל לסערה ציבורית וועדת הפנים של הכנסת אף קיימה דיון מיוחד בנוכחות פרקליט המדינה, שי ניצן, בו קראה למינוי ועדת חקירה שתחקור את פרשת גל הירש ותביא לסיום החקירה המתנהלת משך 4 שנים, אך שי ניצן דחה את הטענה בדבר "תפירת תיק".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן