שובו של המחנה הציוני? חברי כנסת בעבר ובהווה יוזמים להחזיר את המחנה הציוני לקראת הבחירות הקרובות ולרוץ יחד עם ציפי לבני ממפלגת התנועה. השבוע צפוי היו"ר הנבחר להיפגש עמה ולדון בחיבורים. לבני פרשה לאחר שגבאי פירק את המחנ"צ

חברי כנסת ממפלגת העבודה מקדמים יוזמה להקים מחדש את 'המחנה הציוני' עם התנועה של ציפי לבני שהודחה על ידי היו"ר הקודם אבי גבאי. חברי הכנסת מפעילים לחץ בתוך המפלגה, וגם מול היושב ראש הנבחר עמיר פרץ. כך חשף הבוקר העיתונאי זאב קם ברשת ב'.

על פי הדיווח, מטרתם של חברי הכנסת היא להחזיר את לבני למפלגה, מתוך הבנה כי לא תהיה מוכנה לשוב לבד – אלא רק במסגרת חבירה של אנשים נוספים מהתנועה. בנוסף, חברי הכנסת שמקדמים את היוזמה מעוניינים לטשטש את המותג "מפלגת העבודה", הנתפס כפחות מוצלח מהמחנה הציוני.

חברי הכנסת מאמינים כי היו"ר החדש יסכים לחיבור שהוא עצמו כיהן כח"כ בעבר באיחוד שכזה. מלשכתו נמסר לרשת ב' כי הוא צפוי להיפגש בשבוע הקרוב עם לבני בכדי לדון בריצה משותפת לקראת הבחירות הקרובות.

יו"ר העבודה הנבחר עמיר פרץ אמר בראיון לווינט בשבוע שעבר "יש לי תוכנית 15 המנדטים. אני בטוח שארבעה מנדטים מכחול לבן יחזרו אלינו". עוד אמר כי "יש טריגר אחד – איך אני מביא הכי הרבה קולות מהימין. התוכנית שלי היא להביא ארבעה מנדטים מהימין, ואיך אנחנו מייצרים אלטרנטיבה גושית להחליף את נתניהו".