רבקה ג'מיל הי"ד, בת ה-89 מאשקלון, הלכה לעולמה חודשיים לאחר שנפלה בזמן שברחה בעת התרעת צבע אדום במהלך סבב הסלמה בתחילת חודש מאי • היא נחבלה בגבה כשנמלטה בזמן האזעקות, ובזמן האשפוז מצבה הלך והידרדר

בבית החולים ברזילי באשקלון נפטרה היום (ראשון) מפצעיה רבקה ג׳מיל בת ה־89, שנפצעה פצעים קשים בחודש אייר בדרכה למרחב המוגן בעת שיגור רקטות מרצועת עזה. היא תובא למנוחות הערב בשעה 18:00 בבית העלמין בגבעת ציון. מבית החולים נמסר כי רבקה נחבלה בגבה ובמהלך אישפוזה צצו בעיות נוספות אשר בעקבותם מצבה הלך והידרדר.

ראובן ג'מיל, בנה של רבקה, הודיע היום על מותה "בעקבות פעולת איבה" וסיפר כי היא אלמנת צה"ל מאז מלחמת יום כיפור. "היא שילמה בחיים שלה על הטרור, היא נפגעת פעולות איבה" אמר בשיחה שצוטטה ב'חדשות 12'. "היא עלתה לארץ מאיראן, ברחה משם והתחתנה עם אבא שלי שעלה מתימן פה בארץ, היא אהבה מאוד את ישראל, עבדה קשה עבורה בחקלאות ובמשק בית, תמיד עבדה קשה ואיבדה את אבא שלנו במלחמה. היא איבדה את בעלה עבור המדינה, ובסוף שילמה גם בחייה".

ראש העיר, תומר גלאם, מסר את תנחומיו למשפחה, "מילים לא יוכלו לתאר את גודל האובדן ואת הצער שנפל על המשפחה היקרה. לצערי, רבקה היא קורבן נוסף של המציאות הביטחונית הקשה שאנחנו מתמודדים איתה, גם עם תום האזעקות, וכולי תקווה שהיא תהיה גם הקורבן האחרון. תנחומיי מקרב לב למשפחה, שלא תדעו עוד צער".

בסבב הלחימה האחרון ברצועת עזה, שהסתיים כמו קודמיו בהפסקת אש, נהרגו ארבעה אזרחים ישראלים מהירי של ארגוני הטרור ברצועת עזה. באשקלון, עירה של ג'מיל, נהרג משה אגדי מפגיעה ישירה של רקטה; רקטה אחרת שפגעה במפעל באזור התעשייה בעיר גרמה למותו של זאיד אלחמאמדה, תושב הכפר סוואיוין שבנגב; משה פדר, נהרג לאחר שמכוניתו נפגעה מירי נ"ט מעזה בעת שנסע ליד יד מרדכי; פנחס מנחם פשווזמן הי"ד נהרג מפגיעת רקטה ברחוב באשדוד, בעת שרץ לחפש מחסה. בסבב נפצעו גם מאות בני אדם ברמות פגיעה שונות, כמה מהם באורח קשה.