חבר הכנסת מהליכוד בטוח כי ימונה לשר: "נתניהו אמר שאני הבא בתור". על הרכבת הממשלה הבאה: "לליכוד יהיו בוודאות 61 מנדטים גם בלעדיו". מיקי זוהר: "ההתנגדות לשריון של איילת שקד אצלנו מסכנת את המשך שלטון הימין והליכוד"

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד אומר היום (ראשון) כי איילת שקד לא תהיה ברשימת המפלגה בבחירות הקרובות. ביטן אמר בראיון ל'כאן חדשות' כי ראש הממשלה נתניהו החליט שאין לו עניין במהלך, אבל ציין כי היא יכולה לתרום את חלקה בצד מימין לליכוד. "בבחירות האלה היא לא תהיה בליכוד מנוי וסגור".

ביטן נחשב לאחד מנאמניו של נתניהו, אך עד כה לא זכה לתפקיד שר, גם בסבב המינויים האחרון. ביטן טוען כי ראש הממשלה לא שכח אותו. "נתניהו אמר שאני הבא בתור", אמר, "או הבא בתור עכשיו או הבא בתור אחרי הבחירות". על האפשרות שימונה במקום גלעד ארדן לתפקיד השר לביטחון פנים, במידה והאחרון ימונה לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, אמר ביטן כי "להיות שר לביטחון פנים אני לא מועמד זה בטוח. צריך להמתין בסבלנות ואין לי בעיה להמתין בסבלנות".

יו"ר הקואליציה לשעבר התייחס גם לאירועים שהובילו לבחירות ואמר על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "הוא עשה סלטה באוויר, הוא שיקר לבוחרים שלו. בבחירות הקודמות כל הדברים האלה לא רלוונטיים כי לליכוד יהיו בוודאות 61 מנדטים גם בלעדיו". על בני גנץ הוסיף ביטן כי "אין לו סיכוי להרכיב קואליציה בלי לחבור לערבים, כך שאין שום ספק שהממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין".

 

ח"כ זוהר: "אם לא נצליח פעם נוספת ניתן לגנץ להרכיב ממשלה"

 

לדבריו, "אנחנו נרכיב את הממשלה מכיוון שיהיה לנו מעל 61 מנדטים, היה לנו את זה ב-2015, יהיה לנו את זה ב-2019 והדבר ברור מאליו". ביטן הדגיש כי אם הגוש שמהימין לליכוד יעשה איחודים מתאימים יהיו לימין יותר מ-61 מנדטים ושלכך מצפים בליכוד. "אנחנו רחוקים מהבחירות, זה שאתה רואה היום מאבקים פנימיים כאלה ואחרים זה לא אומר שזה לא יקרה".

בתגובה לדבריו של ח"כ ביטן, הביע חבר הכנסת מיקי זוהר התנגדות להחלטה שלא לצרף את שקד לליכוד. "ההתנגדות לשריון של איילת שקד אצלנו מסכנת את המשך שלטון הימין והליכוד. אם שקד תחבור לליברמן זה עלול להכריע את הכף נגד נתניהו", כתב. "מוזר לי ש'התנגדות בכירים' מהווה את המחסום לשריון, במיוחד כשכל כך הרבה מונח כאן על הכף".