בנו של ראש הממשלה זכה בתביעת לשון הרע נגד פעיל השמאל אייבי בנימין ויפוצה ב- 20 אלף שקלים ועוד 7,500 שקלים הוצאות משפט. נתניהו תבע את בנימין לאחר שהאחרון טען שראש הממשלה "סידר" לבנו דרכון זר דרך המוסד

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, זכה היום (ראשון) בתביעת הדיבה שהגיש נגד פעיל השמאל אייבי בנימין, זאת בעקבות פוסט שפרסם בנימין בשנת 2016, בו נכתב כי ליאיר נתניהו היה לכאורה דרכון זר, שהונפק מסיבות ביטחוניות, וכי הוא החזיק בחשבונות בנק בחו"ל שבהם, לכאורה, הפקיד כספים של משפחתו.

השופט אבי שליו פסק כי הפרסום של אייבי בנימין ב-2016 מהווה לשון הרע "וכי יש בו לבזות ולפגוע בשמו של יאיר נתניהו". בנימין ישלם לנתניהו פיצוי בגובה 20 אלף שקל ובנוסף הוצאות טרחה משפטיות בסך 7,500 שקל. עוד הוסיף השופט כי הפרסום אינו נכתב כהבעת דעה בתום לב – "אולם קבעתי כי לא נעשה בכוונה לפגוע. חרף התהיות שהועלו בנוגע למניע להגשת התביעה, לא מצאתי שהן מצדיקות דחייתה על בסיס הטענה בדבר תביעת השתקה".

"לא ניתן לשלול אפשרות שהתביעה עלולה ליצור אפקט מצנן נוכח הטענות בדבר המניע שהוביל להגשת התביעה", כתב השופט אבל ציין כי "שוכנעתי מעדותו של יאיר נתניהו כי התביעה הוגשה (לכל הפחות) גם מן הטעם שהתובע מאס בריבוי הפרסומים השליליים וכוזבים בעניינו ורצה לבחור מקרה בודד ברור וחד משמעי על מנתת לשים סוף לדבר. מניע זה אינו שימוש לרעה בהליך המשפטי".

בכתב ההגנה שהגיש בנימין, באמצעות עו"ד גונן בן יצחק, נטען כי מדובר בתביעת השתקה. לדבריו הסיבה האמיתית להגשת התביעה של נתניהו הבן היא עתירה שהגיש בנימין לבג"ץ בדרישה לחקור את ראש הממשלה בפרשת הצוללות. בין היתר בנימין התבסס על כך שהפוסט שלו פורסם ב-18 באוגוסט 2016, ואילו נתניהו הגיש את תביעתו רק בספטמבר 2017: שנה לאחר פרסום הפוסט, אך כחודש לאחר הגשת בג"ץ הצוללות. לדבריו, מדובר בתביעה פוליטית וקנטרנית ובשימוש לרעה בהליך המשפטי.