צילום: טראמפ בביקורו האחרון בממלכה הבריטית

דיווח: השגריר הבריטי הזהיר את הממשל מטראמפ – "כושל ולא מתפקד"

בסדרת דוחות שהעביר שגריר בריטניה בארצות הברית לממשל בלונדון, הזהיר מהתנהלותו של הנשיא האמריקני: "הדיווחים על הכאוס והמריבות בבית הלבן נכונים". העירך כי ביכולתו לזכות בכהונה שנייה וטען כי טראמפ משקר לגבי התקיפה באיראן שבוטלה
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

שגריר בריטניה בארצות הברית כינה את ממשלו של הנשיא דונלד טראמפ "חסר ביטחון" ו"חסר יעילות" – כך נחשף היום (ראשון) מהודעות דואר אלקטרוני מודלפות שנשלחו על ידו. סר קים דארוך, הנציג הבריטי בוושינגטון, אמר גם כי הבית הלבן היה "בלתי מתפקד באופן יוצא דופן" ו"מפולג" תחת הנשיא טראמפ.

מהמסמכים שהודלפו לעיתון "הגרדיאן" וחושפים תכתובות ודו"חות רבים ששלח השגריר לממשלה בלונדון, מכסים תקופה של יותר משנתיים, ונמשכים עד ממש לאחרונה, כולל התקיפה באיראן שטראמפ טען כי ביטל ברגע האחרון. "הטענה שלו לא סבירה", כתב דארוק, שמכהן בוושינגטון כשגריר משנת 2016. "יותר הגיוני שהוא מעולם לא תמך בתקיפה ולאחר שהבטיח לא להתחיל מלחמות חדשות, חשש מהביקורת לקראת הבחירות ב-2020".

במסמך אחר שנחשף הוא מציין כי הבית הלבן מתפקד באופן "ייחודי" תחת הנשיא טראמפ, זאת בשל "מריבות פנימיות וכאוס מוחלט השורר בו". הוא תהה עוד "האם טראמפ ייראה אי פעם מוכשר לתפקיד" והגדיר אותו "אדם כושל". הוא ציין כי "איננו מאמינים שהממשל יהפוך ליותר נורמלי, פחות בלתי צפוי וכושל מבחינה דיפלומטית ופחות לא מתפקד באופן משמעותי", כתב לממונים עליו, "הדיווחים על הכאוס והמריבות בבית הלבן נכונים".

קים דארוך המליץ לגורמי ממשל בלונדון להציג את עמדתם "בצורה פשוטה, אפילו בוטה", כשהם מדברים עם הנשיא האמריקני כדי שיבין את המסר שלהם. עם זאת, דארוך הזהיר את הממשל בלונדון שלא יזלזל בטראמפ, ואמר שהוא מאמין שהוא יזכה בכהונה שנייה. "טראמפ עשוי להגיח מן הלהבות כמו ארנולד שוורצנגר בסצנה האחרונה ב'שליחות קטלנית'".

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. בטח טראמפ תומך במדינת ישראל עוד יש לו בת יהודיה.
  צריך להוריד אותו האוהב יהודים הזה .
  צריך להחזיר את אובמה ששונא את ישראל.
  אנשים חיים בסרט "שלחות קטלנית".
  ברור שבעזרת השם יזכה שוב אחרי כל נטעיות והתקפליות של אובמה המוסלמי!!!

 2. יש לו בעיה אחד, והוא, שאין לו כללי דיפלומטיים גם עם האנשים הכי קרובים עליו ולכן זה נקרא כאילו שיש כאוס בבית הלבן כי זה באמת לא קל להסתדר עם מציאות שלא מעניין אותו איך העולם יסתכלו עליו, כי בדרך כלל עושים הכול כדי להיראות יפה לפחות כלפי חוץ,
  שורה תחתונה הוא לא מפחד מהאמת ויש לו אומץ אמיתי ואנשים מעריכים את זה מאוד, וכמעט שיקח את הנשיאות בפעם השניה!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן