נשיא ארצות הברית אמר לאחר הכרזת איראן כי תעלה את רמת העשרת האורניום מעבר למותר בהסכם הגרעין כי, "לאיראן כדאי להיזהר". טראמפ הוסיף כי, "איראן עושה הרבה דברים רעים" והבטיח כי, "היא לעולם לא תשיג נשק גרעיני"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים הלילה (בין ראשון לשני) על איראן ואמר שהיא עושה "דברים רעים וכדאי לה להיזהר", זאת לאחר שמשמרות המהפכה הודיעו כי בקרוב יאיצו את העשרת האורניום שלה מעל הגבול המותר עליו הוסכם בהסכם הגרעין שנחתם בשנת 2015. טראמפ הוסיף כי איראן "לעולם לא תשיג נשק גרעיני".

"אם אתה מעשיר (אורניום) למטרה מסוימת, ואני לא אגיד לכם לאיזו, זה לא דבר טוב", אמר טראמפ לכתבים עם יציאתו מהבית הלבן לביקור בניו ג'רזי. "עליהם להיות זהירים". לדבריו, "איראן עושה הרבה דברים רעים", אולם הוא לא פירט מעבר לכך. "הם רוצים שיהיו להם זכויות אוטומטיות לכלי נשק גרעיניים".

דברים אלו של הנשיא האמריקני מגיעים לאחר דברי מזכיר המדינה מייק פומפאו, שהגיב מוקדם יותר לאיראן ומסר בהודעה כי "החלטתה של איראן להרחיב את תוכנית הגרעין שלה תוביל לעוד בידוד ולעוד סנקציות. על אומות העולם להחזיר שוב את הסטנדרט שבו אין העשרה בתוכנית הגרעין שלה. אם למשטר של איראן יהיה נשק גרעיני, הוא יהיה מסוכן יותר לעולם".

עוד מתח טראפ ביקורת על השגריר הבריטי לארצות הברית, סר קים דארוך, כשאמר שהוא "לא שירת את הממלכה המאוחדת באופן מיטבי", בתגובה, כאמור, לביקורת שנמתחה מצידו של השגריר על מדיניות ממשלו של טראמפ במספר אירועים ביטחוניים מסווגים וכתב לממשל בלונדון כי, "הדיווחים על הכאוס והמריבות בבית הלבן נכונים".

באירופה הגיבו אתמול לאיראן וקראו לטהרן לעצור ולחזור בה מההפרות. בברלין קראו לאיראנים לחזור בהם לאלתר למסגרת ההסכם והדגישו כי ינקטו צעדים בעקבות המהלכים האחרונים שאיראן נקטה, בהם כינוס אפשרי של הועדה המשותפת לבחינת יישום הסכם הגרעין, (בה יושבת גם איראן). וכי הם נמצאים בקשר עם השותפים האחרים בהסכם בנוגע לכך.

ממשרד החוץ הבריטי נמסר כי, "איראן הפרה את תנאי הסכם הגרעין מ-2015 וחייבת לעצור לאלתר ולחזור בה מצעדיה, בזמן שבריטניה נותרה מחויבת לחלוטין להסכם, איראן חייבת להפסיק את כל ההפרות". גם בבריטניה אמרו כי הם מתואמים עם החברות האחרות להסכם כדי להחליט בנוגע לצעדים הבאים.