צילום: Tomer Neuberg/Flash90

המשטרה נערכת: מחאת העדה האתיופית צפויה להתחדש היום

עם תום השבעה סלמון טקה, מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש היום. נציגי משפחת טקה צפויים להיפגש עם ראשי מח"ש ואמרו: "המשפחה לא תקבל אם השוטר לא ייכלא, ונצא לרחובות". בשבוע שעבר הסתיימו המחאות בנזקי ענק והתפרעויות
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש היום (שני), אחרי רגיעה יחסית שהורגשה בימים האחרונים בעקבות בקשת משפחתו של סלמון טקה להמתין עד תום השבעה. מארגני המחאה איימו לחסום הבוקר את כביש החוף באזור מחלף פולג שליד נתניה. משפחתו של טקה צפויה לעלות לקבר בנם. מובילי המחאה הבהירו: "יוצאים להפגין כדי שלא יהיה סלמון טקה הבא".

נציגי משפחת טקה צפויים להיפגש עם שורה ארוכה של משפטנים בכירים וראשת המחלקה לחקירות שוטרים, בדרישה לקחת חלק בכל צעד שקורה בחקירה. חקירת מח"ש צפויה להסתיים ביום חמישי, ומשפחתו של טקה דורשת להעמיד את הקצין היורה לדין באשמת הריגה. מקורבי הקצין, לעומת זאת, טוענים כי הפעולה המקסימלית שצריכה להינקט היא העמדתו למשפט בבית דין משמעתי.

אורה טסמה, בת הדודה של סלומון טקה שנורה למוות על ידי שוטר בקריית ים, הגיעה הבוקר לפגישה בין עורכי הדין שמייצגים את המשפחה לבין ראש מח"ש. היא ציינה כי "היה לי חשוב לראות מה קורה עם ההליך כי לא עדכנו את המשפחה, וחשוב לנו שיהיה משפט צדק". היא הוסיפה כי "המשפחה לא תקבל אם השוטר לא ייכלא, ונצא לרחובות. היה פה רצח. לא נשתוק ונילחם בחוק".

"לא נפסיק את המחאות עד שהמציאות תשתנה", אמרו בני משפחתו של טקה בזעם. "כשהמשטרה מתדרכת את התקשורת על העבר הפלילי של סלומון, מבחינתנו היא רוצחת אותו שוב. נניח שהיה לו עבר מסוים – זו סיבה להוציא אותו להורג? מה זה, ארגון פשע?". בקרב קהילת יוצאי אתיופיה לא מוכנים להנמיך את גובה הלהבות שבערו בשבוע שעבר, ומאיימים להחריף את ההפגנות עד שיתחייבו בפניהם כי הקצין שגרם למותו של טקה יואשם בהריגה והמשטרה מצדה תצהיר על החלטתה להדיחו מהשירות.

לדברי אבי יאלו, פעיל חברתי וממארגני המחאה: "הממשלה במקום לעשות בדק בית אמיתי עסוקה בלתדרך כתבים נגד הקהילה האתיופית. טוענים כי המחאה ממומנת על ידי ארגוני שמאל – כל אלו מראים כי אין שום כוונה להפיק לקחים. במצב הזה לא תהיה ברירה אלא לשתק את המדינה – לא רק לכמה שעות אלא לימים שלמים. מאסנו בדברת הבלתי נגמרת". על כך שמרבית מובילי המחאה סירבו להגיע לפגישה עם נציגי המשטרה אמר: "צריך להכניס את השוטר היורה למעצר, להוציא את החקירה מהידיים של מח"ש ולהעביר אותה לידי שופט חוקר".

כזכור, בשבוע שעבר נערכו הפגנות המוניות בכמה מוקדים ברחבי הארץ, בין היתר בחיפה, צומת קריית אתא, צומת עזריאלי, גשר ראשון לציון, אשדוד, באר שבע ומקומות נוספים. במוקדים רבים נחסמו כבישים, וצירים מרכזיים הושבתו למשך שעות ארוכות. במהלך ההפגנות אירעו גם תקריות אלימות בין המפגינים לכוחות הביטחון ועוברי אורח. עשרות בני אדם נפצעו, ועשרות נוספים נעצרו.

כתבות קשורות

11 תגובות

 1. אני הייתי מציע לעשות את מה שעושים בכבישים ובצמתים מול תחנות המשטרה. כדי שלשוטים השוטרים לא יהיה שקט.

 2. לישראל היקר
  אין ספק שארגון הפשע הגדול מופעל על ידי מערכת החוק בשם משטרה
  אנו כחרדים כבר סופגים את זה על בשרינו 70 שנה
  ואימתי שרק קם נציג חרדי ומנסה לשתף עימם פעולה בהילולות או לוויות מהר מאד אנו נזכרים מי זה מפריעי הסדר ואנשי הפשע המקצועיים, בחסות החוק.
  אבל אתם האתיופים שסובלים רק 40 שנה
  אף פעם לא באתם לעזרת החרדים
  לא באם המרעיבה לא בגיוס
  לא בניתוחי גופות ולא בעמנואל
  אתם ששמרתם על מסורת טהרה מוגזמת עד אכזרית במשך 1500 שנה
  במצעדי הגאווה וההפגנות הגדולות בנשיאות הגריש אליישיב זצל לא נקפתם אצבע

 3. תפסיקו לזרום עים השמועות ולרדת על השוטרים אנחנו מדינה חוק ומי שהלך נגד החוק תנו למדינה ולאחראים לטפל בנושא אל תשכחו שהשוטרים שלנו עובדים הכי קשה בעולם בזמן שאנחנו הולכים להתפלל בערב שבת 2000 שוטרים הולכים לשמור עלינו מהמתפללים הערבים במסגד כל אירוע הם שם צריך לדעת איך להוכיח יש קומץ שוטרים שהם מגזימים יטפלו בהם.

 4. לע.ל. לא כולם מסכימים שהמדינה תהייה מדינת כל פיפס של חוק. זה כבר מוגזם. צריך להחליף את שיטת החוק. לא מחפשים פשעים או עבירות קלות אלא רק פשעי עוון שממש פליליים וזהו.
  אבל המשטר פה מחפשים בנרות פסיקים הכי קטנים על כל אזרח. די הגזמתם. תעזבו כבר את האזרחים בשקט. לא כולם פושעים. המשטרה ירדה מהפסים בהגזמה.
  ולא צריך 2000 שוטרים שישמרו לנו בשבת.
  אני מעדיף שהחיילים ישמרו והמגבניקים.
  מה הקשר למשטרה כחולה ויסמ שהם ישמרו לנו בשבת? השתלטתם עלינו יותר מידי.

 5. יהודי אחי אין מספיק בני תורה מעדה האתיופית שיעזרו במאבקים הצדקים שהזכרתה ומבגרים של עדה כל כך עדנים ושקטים שלא אומרים את דעתם זה הסיבה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן