עם תום השבעה סלמון טקה, מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש היום. נציגי משפחת טקה צפויים להיפגש עם ראשי מח"ש ואמרו: "המשפחה לא תקבל אם השוטר לא ייכלא, ונצא לרחובות". בשבוע שעבר הסתיימו המחאות בנזקי ענק והתפרעויות

מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש היום (שני), אחרי רגיעה יחסית שהורגשה בימים האחרונים בעקבות בקשת משפחתו של סלמון טקה להמתין עד תום השבעה. מארגני המחאה איימו לחסום הבוקר את כביש החוף באזור מחלף פולג שליד נתניה. משפחתו של טקה צפויה לעלות לקבר בנם. מובילי המחאה הבהירו: "יוצאים להפגין כדי שלא יהיה סלמון טקה הבא".

נציגי משפחת טקה צפויים להיפגש עם שורה ארוכה של משפטנים בכירים וראשת המחלקה לחקירות שוטרים, בדרישה לקחת חלק בכל צעד שקורה בחקירה. חקירת מח"ש צפויה להסתיים ביום חמישי, ומשפחתו של טקה דורשת להעמיד את הקצין היורה לדין באשמת הריגה. מקורבי הקצין, לעומת זאת, טוענים כי הפעולה המקסימלית שצריכה להינקט היא העמדתו למשפט בבית דין משמעתי.

אורה טסמה, בת הדודה של סלומון טקה שנורה למוות על ידי שוטר בקריית ים, הגיעה הבוקר לפגישה בין עורכי הדין שמייצגים את המשפחה לבין ראש מח"ש. היא ציינה כי "היה לי חשוב לראות מה קורה עם ההליך כי לא עדכנו את המשפחה, וחשוב לנו שיהיה משפט צדק". היא הוסיפה כי "המשפחה לא תקבל אם השוטר לא ייכלא, ונצא לרחובות. היה פה רצח. לא נשתוק ונילחם בחוק".

"לא נפסיק את המחאות עד שהמציאות תשתנה", אמרו בני משפחתו של טקה בזעם. "כשהמשטרה מתדרכת את התקשורת על העבר הפלילי של סלומון, מבחינתנו היא רוצחת אותו שוב. נניח שהיה לו עבר מסוים – זו סיבה להוציא אותו להורג? מה זה, ארגון פשע?". בקרב קהילת יוצאי אתיופיה לא מוכנים להנמיך את גובה הלהבות שבערו בשבוע שעבר, ומאיימים להחריף את ההפגנות עד שיתחייבו בפניהם כי הקצין שגרם למותו של טקה יואשם בהריגה והמשטרה מצדה תצהיר על החלטתה להדיחו מהשירות.

לדברי אבי יאלו, פעיל חברתי וממארגני המחאה: "הממשלה במקום לעשות בדק בית אמיתי עסוקה בלתדרך כתבים נגד הקהילה האתיופית. טוענים כי המחאה ממומנת על ידי ארגוני שמאל – כל אלו מראים כי אין שום כוונה להפיק לקחים. במצב הזה לא תהיה ברירה אלא לשתק את המדינה – לא רק לכמה שעות אלא לימים שלמים. מאסנו בדברת הבלתי נגמרת". על כך שמרבית מובילי המחאה סירבו להגיע לפגישה עם נציגי המשטרה אמר: "צריך להכניס את השוטר היורה למעצר, להוציא את החקירה מהידיים של מח"ש ולהעביר אותה לידי שופט חוקר".

כזכור, בשבוע שעבר נערכו הפגנות המוניות בכמה מוקדים ברחבי הארץ, בין היתר בחיפה, צומת קריית אתא, צומת עזריאלי, גשר ראשון לציון, אשדוד, באר שבע ומקומות נוספים. במוקדים רבים נחסמו כבישים, וצירים מרכזיים הושבתו למשך שעות ארוכות. במהלך ההפגנות אירעו גם תקריות אלימות בין המפגינים לכוחות הביטחון ועוברי אורח. עשרות בני אדם נפצעו, ועשרות נוספים נעצרו.