כוח צה"ל זיהה רחפן שחדר משטח רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הרחפן הופל ונשלח לבדיקה. מוקדם יותר הודיעו בקיבוץ זיקים לתושבים כי שני רחפנים חשודים זוהו בצפון הישוב. בשלב זה טרם ידוע למי שייך הרחפן, וצה"ל בודק את האירוע

‏בצה"ל הודיעו היום (שני) כי הצבא הפיל רחפן שחדר מרצועת עזה לשטח ישראל. הרחפן נשלח לבדיקה של הצבא. בהודעה שקיבלו תושבי האזור בישראל נאמר כי הוגברה הכוננות והתושבים התבקשו להגביר ערנות. בשלב זה טרם ידוע למי שייך הרחפן, וצה"ל בודק את האירוע.

ביום שישי האחרון עצרו לוחמי צה"ל שני חשודים פלסטינים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה בחסות ההפגנות על הגדר. על אחד מהחשודים נתפס סכין. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון. בנוסף, שני פלסטינים חצו את הגדר לשטח ישראל וחזרו לרצועה. אלפי פלסטינים הפגינו בגבול הרצועה במסגרת "צעדות השיבה", עשרות מפגינים נפצעו.

התקרית בגבול התרחשה המאמצים לשמור על הסכם הרגיעה בין ישראל וחמאס. במהלך סוף השבוע האחרון השתתפו יותר מ-5,000 פלסטינים בהפגנות על גדר הגבול. חלק מהמפגינים השליכו מטענים, בקבוקי תבערה, יידו אבנים ואף ניסו לחצות את הגבול. צה"ל בתגובה עשה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.